Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Kar Payı Dağıtmama Kararı Alan Atakule GYO Hisseleri Düşüşte

Güne yatay başlayan Atakule GYO hisseleri, seansın ilk dakikalarında negatife yönelirken, kar payı dağıtım açıklamasıyla kaybını sürdürdü.
Kar Payı Dağıtmama Kararı Alan Atakule GYO Hisseleri Düşüşte
Son Güncelleme: 
Yorum

Atakule Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda kar payı dağıtım işlemlerine ilişkin açıklamada bulundu. Şirket, 2020 yılı mali durumuna göre kar payı dağıtmayacağını duyurdu. AGYO koduyla işlem gören hisseler negatifte seyrediyor.

Atakule GYO hisseleri saat 13:36’da %2,31 değer kaybıyla işlem görüyor.
Atakule Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Hisseleri Düşüşte
Grafik: Piyasa.Paratic.com

Pazartesi günü 4,33 liradan kapanan hisseler, bu sabah 4,32 ile yatay açıldı. Seans boyunca negatif bölgede kalan hisseler 4,22 – 4,33 arasında hareket etti. Dün ise piyasa kapanışına yakın 4,50 lira üzerine çıkmıştı.

Bugün KAP’a yapılan açıklamada; “Şirketimiz Yönetim Kurulu’nun 02.03.2021 tarihinde yaptığı toplantıda; Sermaye Piyasası Mevzuatı hükümlerine göre hazırlanan mali tablolarda dönem karı olmasına karşın, Vergi Usul Kanunu hükümlerine uygun olarak hazırlanan 2020 yılı mali tablolarda dönem zararı oluştuğu için ekli Kar Dağıtım Tablosunda gösterildiği üzere kar dağıtılmaması hususunun Genel Kurul’un onayına sunulmasına oybirliği ile karar verilmiştir.” bilgisine yer verildi.

Açıklama sonrasında zaten düşüş eğilimli hareket eden hisseler bu görünümünü devam ettirdi. Atakule’nin BIST gayrimenkul endeksi altında işlem gören hisseleri son bir hafta içinde %8, bir ayda %11,32 ve bir yılda %56,83 oranında artış gösterdi.

Teknik göstergelere göre 4,15 – 4,19 aralığı destek, 4,30 – 4,37 aralığı direnç seviyeleri olarak takip ediliyor. Hisselerin 52 haftalık fiyat aralığı 0,95 – 5,15 şeklinde gerçekleşti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu