Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Kanada Borsa Endeksi 10 Yılın Yükseğindeki TÜFE Gününde Zayıf Seyrediyor

Enflasyonun 10 yılın yüksek seviyesine ulaştığı Kanada’da borsa endeksi ekside açılış yaptı.
Kanada Borsa Endeksi 10 Yılın Yükseğindeki TÜFE Gününde Zayıf Seyrediyor

Kanada’nın ana borsa endeksi S&P/TSX Kompozit, Temmuz ayına yönelik enflasyon verilerinin açıklandığı güne ekside başladı.

Dün en son 20,363.59 puanda işlem gören Kanadalı gösterge endeksi, 18 Ağustos seansına 20,354.94 puanla başladı. Açılışın ardından dalgalı performans izlese de zayıf ilerledi.

TSİ 17.40’da artıya geçen borsa endeksinin gün içi hareket aralığı 20,307.33 – 20,367.72 puan oldu.
Kanada Göstergesi Düşüş
Kaynak: MarketWatch

Ekonomik veri cephesinde Kanada Temmuz’da yıllık enflasyonunun yüzde 3,7’ye yükseldiğini açıkladı. Rakam beklentilerden fazla gelirken aynı zamanda 2011 yılının Mayıs ayından bu yana görülen en yüksek enflasyonu işaretledi.

Temmuz’da sekiz ana bileşenin altısında fiyatlar daha hızlı yükselirken, tüm kalemlerdeki artışa en fazla katkıyı barınak fiyatları yaptı. Düşüş aynı zamanda petrol fiyatlarındaki zayıf toparlanmanın ortasında ekonomik iyileşmenin yavaşlayacağına dair endişelerle yönlendirildi.

Kurumsal cephede, ABD Siber Güvenlik ve Altyapı Güvenliği Ajansı, BlackBerry’nin kusurlu yazılımının arabaları ve tıbbi ekipmanları siber saldırılara karşı risk altına sokabileceğini söyledi.

Bu arada Kanadalı kenevir şirketi Tilray, ABD merkezli emsali Medmen Enterprises’tan 166 milyon ABD doları tutarında dönüştürülebilir borç alacağını açıkladı.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum