Yatırım yapmaya başla!

JPMorgan Hisseleri Güçlü İlk Çeyrek Sonuçlarına Rağmen Açılış Öncesi Düştü

Kazanç sezonu için start, ABD'li bankacılık devi JPMorgan Chase ile verildi. Şirket beklentileri aşarak 4,50 dolarlık hisse başına kâr açıkladı.
JPMorgan Hisseleri Güçlü İlk Çeyrek Sonuçlarına Rağmen Açılış Öncesi Düştü

Kazanç sezonu JPMorgan Chase’in açılış öncesi açıkladığı finansal sonuçlarıyla başladı. ABD’li bankacılık devi 3,06 dolarlık piyasa beklentilerine kıyasla 4,50 dolarlık hisse başına kâr açıkladı. 2021’in ilk çeyreğinde 14,3 milyar dolar net kâr elde etti.

30,52 milyar dolarlık beklentilere kıyasla 33,11 milyar dolar gelir bildirdi.

JPMorgan Chase CEO’su Jamie Dimon, mali sonuçlara ilişkin açıklamasında şirketin 14 milyar dolarlık kazancının işletmeler genelinde güçlü temel performansı yansıttığını söyledi. Aynı zamanda bunun kısmen hızla gelişen bir ekonomi tarafından yönlendirildiğini ekledi.

Kısa süre önce yayımlanan yıllık hissedar mektubunda da ABD ekonomisine övgüler yağdıran Jamie Dimon, şu ifadeleriyle dikkat çekti:
 JPMorgan Chase 2021 İlk Çeyrek
Kaynak: JPMorgan Chase

“Tüm teşvik harcamaları, potansiyel altyapı harcamaları, devam niceliksel gevşeme, güçlü tüketici ve iş bilançoları ve pandeminin potansiyel sonu etrafındaki coşkuyla, bu büyümenin tüm Amerikalılara, özellikle de salgın sırasında en çok acı çekenlere fayda sağlayabileceğine inanıyoruz.

Tüm hükümet programları, gerçek sonuçlara odaklanarak akıllıca ve verimli bir şekilde harcanırsa, faydalar daha yaygın olarak paylaşılacak, ekonomik büyüme daha sürdürülebilir olacak ve enflasyon ve çok fazla borç gibi gelecekteki sorunlar azaltılacaktır.”

Dow bileşeni JPMorgan Chase hisseleri, güçlü sonuçlara rağmen açılış öncesinde düştü. Bununla birlikte hisselerin yıl balından bu yana getirisi yüzde 21,26’ya ulaştı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum