Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

J&J Hisseleri Takviye Doz Aşıya Dair Açıklamayla Piyasa Öncesi Yükseldi

Tek doz şeklinde uygulanan J&J coronavirüs aşısında, takviye dozun yüksek bağışıklık sağladığı açıklaması, şirket hisselerini açılış öncesinde destekledi.
J&J Hisseleri Takviye Doz Aşıya Dair Açıklamayla Piyasa Öncesi Yükseldi
Son Güncelleme: 
Yorum

Johnson & Johnson’s Covid-19 aşısının takviye edici dozlarının, antikor oluşumunda büyük artış sağladığını açıkladı. Şirket tarafından yapılan açıklamada, aşının ilk dozundan 28 gün sonra, dokuz kat daha fazla antikor oluşumu gerçekleştirdiği söylendi.

J&J’nin geliştirdiği coronavirüs aşısının yüksek bağışıklık sağladığı açıklaması, şirket hisselerinde artış sağladı.
Johnson & Johnson's Hissesi %0,68 Yükseldi
Kaynak: MarketWatch

New York Borsası’nda işlem gören kozmetik ve hijyenik ürünler üreten J&J şirketinin hisseleri, Salı günü %1,25 kayıpla 175,39 dolardan kapandı. Aşının etkisine dair gelen pozitif açıklamalarla piyasa öncesi işlemlerde yükselişe geçti.

Şirket hisseleri ABD piyasaları açılmadan önce %0,7’ye yakın değer kazanarak, 177 dolara yaklaştı. Dünkü işlemlerde ise 175,25 – 177,21 arasında hareket ederek, yıllık zirveyi test etti. 52 haftalık değişimi %15 artış olan hisselerin gördüğü en yüksek fiyat 179,92 dolar oldu.

Çarşamba günü açılış öncesi gerçekleşen artışta, aşının etkisine dair gelen haberler itici güç oldu. Normalde tek doz şeklinde uygulanan J&J aşıları, yapıldıktan iki hafta sonrasında tamamen aşılanmış kabul ediliyor.

Aşı kolunda araştırma ve geliştirme yetkilisi Dr. Mathai Mammen, “Covid-19 aşımızın tek bir atışının sekiz ay boyunca dayanıklı ve kalıcı olan güçlü ve sağlam bağışıklık tepkileri ürettiğini belirledik” dedi.

Şirket yeni verilerin güçlendirici etkisinden bahsetse de delta varyantına karşı ne kadar koruyuculuk sağlayacağına dair net bir açıklama yapılmadı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu