Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Johnson & Johnson Hisseleri %85 Etkili Aşı Haberiyle Yükseldi

ABD’li devlerden Johnson & Johnson, Covid-19 aşısının takviye dozuna ilişkin iyimser haberle piyasalarda olumlu duyarlılık yarattı. Detaylar haberde;
Johnson & Johnson Hisseleri %85 Etkili Aşı Haberiyle Yükseldi
Son Güncelleme: 
Yorum

ABD’li ilaç şirketi Johnson & Johnson (JNJ) hisseleri bugün açılış öncesinde başlattığı yükselişi seans içine genişletti. J&J Covid-19 aşısının takviye dozunun, henüz hakemli bir şekilde değerlendirilmeyen bir Güney Afrika çalışmasında hastaneye yatışları önlemede yüzde 85 etkili olduğunu açıkladı.

Ayrı bir analiz, Johnson & Johnson COVID-19 aşı güçlendiricisinin Omicron’a karşı nötralize edici antikorlarda 41 kat ve T hücrelerinde 5 kat artış sağladığını gösterdi.

Önceki seansı 171,55 dolarda tamamlayan JNJ hisseleri, 30 Aralık seansına 172,23 dolarla başladı.
Johnson & Johnson Hisse Yükseliş
KAYNAK: MarketWatch

TSİ 17.35’te yüzde 0,40 artıda dururken gün içi hareket aralığı 172.00 – 172.66 dolar oldu.

Son verilere göre Johnson & Johnson hisseleri yıl başından bu yana yüzde 9,4 artarken bir ayda yüzde 9,6 yükseldi. 5 günlük getiri yüzde 2,3 oldu.

Johnson & Johnson üst düzey yetkililerinden Mathai Mammen, çalışmadanelde edilen verilerin, Johnson & Johnson COVID-19 güçlendirici aşının Omicron’un baskın olduğu bölgelerde hastaneye yatışa karşı yüzde 85 etkililik sağladığını doğruladığını söyledi.

“Bu, Johnson & Johnson COVID-19 aşısının etkinliğinin, Omicron ve Delta gibi dolaşımdaki varyantlara karşı da dahil olmak üzere zaman içinde güçlü ve istikrarlı kaldığını gösteren artan kanıtlarımıza katkıda bulunuyor” dedi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu