Yatırım yapmaya başla!

Jeff Bezos’un Amazon’daki Yeni Gölge Danışmanı Çinli Bir Kadın Yönetici!

Dünyanın en zengin insanı Jeff Bezos, işe aldığı yeni gölge danışmanıyla başlıkları süsledi. Çünkü…
Jeff Bezos’un Amazon’daki Yeni Gölge Danışmanı Çinli Bir Kadın Yönetici!

Amazon CEO’su Jeff Bezos, yeni gölge danışmanıyla başlıkları süsledi. Çünkü gölge danışman olarak tanımlanan pozisyon, 1 ya da 2 yıl boyunca milyarder kurucunun takip edilmesini ve işin tüm yönlerinin öğrenilmesini gerektirmesi açısından şirketteki en dikkat çekici pozisyonlardan bir tanesiydi.

Ayrıca Amazon’un üst düzey yöneticilerinin genelinin aksine pozisyonun kadın ve üstüne bir de Çin kökenli bir isme gitmesi de vardı. İşte bu noktada pozisyonun LinkedIn profiline göre Temmuz’dan bu yana başkan yardımcısı, teknik danışman ve CEO rolleri üstlenen Wei Gao’ya verildiği aktarıldı.

Gao’nun 2017’nin başlarında teknik danışmanlığa getirilen Jeffrey Helbling’in yerini aldığı ve Bezos’a gölge danışmanlık yapacak yalnızca ikinci kadın olduğu söylendi.

Jeff Bezos Gölge Danışmanı Söz konusu değişiklik bilgisi, adı açıklanmayan yakın kaynaklardan edinilirken yeni gölge danışmanın son dönemde başkan yardımcısı rolüne getirildiği ve 13 yıldır Amazon bünyesinde çalıştığı belirtildi. Bu süre içinde Kindle’da ve envanter planlama ekibinde üst düzey görevler de dahil çeşitli rollerde çalışan Gao’dan önceki gölge kadın danışmanın ise Maria Renz olduğu kaydedildi.

Burada aylarca Jeff Bezos’a yapışık halde gezmeyi ve onun tüm toplantılarına eşlik etmeyi gerektiren işin, seçilenler için genellikle olumlu sonuçlandığı da vurgulandı.

Jeff Bezos’un Yeni Gölge Danışmanı Kadın Çinli YöneticiKeza önceki kadın gölge danışman olan ve işi 2017’de bırakan Maria Renz, şu anda teslimat deneyiminin başkan yardımcısıydı. Geçmişte gölge danışmanlık yapan şu andaki yüksek profilli isimler arasında da Amazon Web Services’in CEO’su Andy Jessy, Prime Video’nun Başkan Yardımcısı Greg Hart, Amazon Go’nun Başkan Yardımcısı Dilip Kumar vardı.

İlgili haberde ayrıca Gao’nun son zamanlarda bu kadar arzu edilen bir rolü kapan tek kadın olmadığı bilgisine de yer verildi.

Jeff Bezos’un Üst Düzey Danışmanları Erkek Zira Amazon’un tüketici perakende CEO’su Jeff Wilke, Yunuan Wang adında bir kadın yöneticiyi Mayıs ayında gölgesi olarak işe almıştı. Tüm bunların yanında söz konusu atamaların Amazon’un üst düzey yöneticilerindeki çeşitlilik eksikliğiyle ilgili genel eleştiriler üzerine gelmesi dikkat çekti.

Bezos’a en yakın üst düzey yöneticiler ekibi arasında yalnızca bir tane kadın yönetici vardı ve geçen yıl 3 CEO’ya doğrudan rapor veren 35 yöneticiden yalnızca iki tanesi kadındı. Yine de uzmanlar Bezos’un gölge danışmanı olarak bir kadın yönetici atamasının, onun üst düzey ekibindeki çeşitlilik konusunda bir değişiklik yapacağı anlamına gelmeyeceğini savundu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Kariyer kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum