Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

JCR Eurasia Değerlendirmesinden Geçen Vestel Beyaz Eşya Hisseleri Güçlü

Vestel Beyaz Eşya, JCR Eurasia tarafından kredi derecelendirmesinden geçerken, notları genel olarak negatif kaldı. Hisseleri ise güçlü seyrediyor.
JCR Eurasia Değerlendirmesinden Geçen Vestel Beyaz Eşya Hisseleri Güçlü

Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirime göre; Vestel Beyaz Eşya Sanayi ve Ticaret A.Ş. JCR Eurasia tarafından değerlendirildi. Bildirime göre uzun vadeli uluslararası yabancı para notu BB+ iken görünüm negatif oldu. Uzun vadeli uluslararası yerel para notu de aynı notlara ve görünüme sahip oldu.

Kredi derecelendirme kuruluşu Vestel Beyaz Eşya’yı yatırım yapılabilir kategoride değerlendirdi. Buna göre; uzun ve kısa vadeli ulusal ölçekleri sırasıyla AA (Trk) ve A-1+(Trk) notlarını verirken, görünümü durağan olarak belirledi.

Vestel Beyaz Eşya’nın kısa vadeli uluslararası yabancı para ve yerel para notları da B olarak belirlenirken, görünümleri negatif olarak açıklandı.

Şirketin VESBE kodlu hisseleri bu açıklamaların yapıldığı sırada 53,60 liraya kadar yükseldikten sonra TSİ 16.10 sularında %0,85 artıda 53,20 liradan alıcı buldu.
VESBE Hisseleri Yüzde 0,85 Yükseliş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler geçen haftaki işlemlere 52,7 liradan veda ettikten sonra bu haftaya yükselişle başladı ve açılışta 52,85 liraya kadar yükseldi. Hisseler ilk yarıyı sakin geçirdikten sonra TSİ 14.15 sularında 53,65 liraya kadar yükseldi. Buradan bir miktar satış gören hisselerin haftalık getirisi %1,12 düzeyine ulaştı.

Hisselerin aylık getirisi %10 düzeyindeyken, yıllık bazda %72,73 değer kazandı.

JCR Eurasia şirketin güçlü yanlarını;

  • Yıllar içinde satış performansında devam eden gelişme ve önemli kâr yaratma kapasitesi,
  • Belirli maliyet ve verimlilik avantajlarının yanı sıra ihracatçı satış yapısının sağladığı doğal hedge mekanizması,
  • Toplam finansal yükümlülüklerin kısa vadeli ağırlıklı vade kompozisyonuna rağmen elverişli borçluluk yapısı,
  • Grup içinde organik ve/veya inorganik büyüme hedeflerine bağlılık ve hem yurt içi hem de Avrupa pazarlarında kayda değer varlık,
  • Ar-Ge, yenilikçilik ve yeni pazar trendleri hakkında yüksek görüşe sahip olmak,
  • SPK kurumsal yönetim ilkelerine uygunluk olarak sıraladı.


Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum