Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

İngiltere’de Kripto Para Sahibi Olanların Sayısı 2 Milyonu Geçti

FCA anketi ülkede kripto para farkındalığının arttığını gösteriyor.
İngiltere’de Kripto Para Sahibi Olanların Sayısı 2 Milyonu Geçti

Kripto para ticareti son dönemde dünya genelinde hızla yaygınlaşıyor. Bu durum İngiltere’de de kendisini gösteriyor. Birleşik Krallık Mali Davranış Otoritesi tarafından yapılan yeni bir araştırma, ülkedeki kripto para sahipliğinde önemli bir artış olduğunu ortaya koydu.

FCA , İngiltere’deki 2,3 milyon yetişkinin geçen yıl itibariyle 1,9 milyondan fazla kripto varlığına sahip olduğunu tespit eden bir tüketici anketinin sonuçlarını paylaştı. Artan kripto yatırımcısı sayısının yanı sıra, çalışma aynı zamanda sahiplik hacimlerinde bir artış olduğunu gösteriyor.

İngiltere kripto para varlık sahipleri
Kaynak: FCA

Artan kripto farkındalığına ve sahiplenilmesine rağmen, FCA çalışması kripto para birimlerinin anlaşılmasında kayda değer bir düşüşe işaret etti . Kripto varlıkları duyan kişilerin bunu tam anlayamadığı belirtildi.

Katılımcıların %71’i kripto para birimlerinin tanımlarını doğru bir şekilde yapabildi. Bu oran geçtiğimiz yıl %75 olarak kaydedilmişti. FCA’nın tüketiciler ve rekabetten sorumlu direktörü Sheldon Mills, bazı İngiliz yatırımcıların bu yıl boğa piyasasından fayda sağladığını söyledi.

Sahip olunan kripto varlıklar
Kaynak: FCA

Müşterilerin piyasayı doğru anlaması gerektiğini belirten Mills, dijital varlıkların büyük ölçüde bir düzenlemeye tabi olmadığı konusunda uyarılarda bulundu. FCA araştırması ayrıca, Birleşik Krallık tüketicilerinin Bitcoin’i diğer kripto para birimlerine göre önemli ölçüde tercih ettiğini ve katılımcıların %82’sinin BTC’yi tanıdığını ortaya koydu.

Raporda, “kripto paraları duymuş olan birçok yetişkinin yalnızca Bitcoin ile tanışmış olması muhtemel görünüyor” ifadelerine yer verildi.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum