Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

İngiltere İnşaat PMI Ağustos’ta Beklentiden Sert Düştü

İngiltere'de İnşaat PMI Ağustos’ta beklentiden daha sert düştü.
İngiltere İnşaat PMI Ağustos’ta Beklentiden Sert Düştü

IHS Markit/CIPS İngiltere için Ağustos ayı İnşaat Satın Alma Yöneticileri Endeksi (PMI) sonuçlarını yayımladı. Okumaya göre rakam 55,2’ye düştü.

Tahmin 56,9 yönündeydi.

İnşaat PMI, bir önceki aydaki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 66,3‘ten Temmuz’da 58,7’ye düşerek 64 yönündeki beklentileri karşılayamamıştı.

İngiltere’de İnşaat PMI Ağustos’ta 55,2’ye Geriledi

İngiltere İnşaat PMI Ağustos
Kaynak: IHS Markit

Ankete göre inşaat faaliyeti Şubat’tan bu yana en zayıf hızında arttı. Genişleme oranı altı ayın en yavaşına inmesine rağmen ticari işler (endeks 56,0) Ağustos ayında en iyi performans gösteren geniş inşaat çıktı kategorisi oldu.

Ticari işleri konut inşaatı (55,0) takip ederken inşaat mühendisliği arka arkaya dördüncü ayında en yavaş büyüyen alt sektör (54,8) olarak kaldı.

IHS Markit Ekonomisti Usamah Bhatti ankete ilişkin açıklamasında 2021’in üçüncü çeyreğinde inşaat sektöründe devam eden tedarik zinciri kesintilerinin etkisinin hissedildiğini söyledi. Benzer şekilde CIPS Grup Direktörü Duncan Brock da tedarik zinciri baskılarına atıfta bulundu.

Süren sorunlara rağmen ankete katılanların yarısından fazlası faaliyette bir artış öngördüğünden, işletmeler yıl sonrası görünümle ilgili daha güçlü bir iyimserlik kaydetti.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum