Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

İngiltere’de Hükümet Destekli Dev Kredi Programı Başlıyor

İngiltere hükümeti, işletmelerin bugünden itibaren 75 milyar sterlinlik program aracılığıyla yeni hükümet destekli krediler için başvurabileceklerini açıkladı.
İngiltere’de Hükümet Destekli Dev Kredi Programı Başlıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

İngiltere Maliye Bakanı Rishi Sunak Mart’ın başında sunduğu 2021 bütçesinde işleri ve geçim kaynaklarını koruma sözü vermişti. Bugün yapılan açıklamada söz konusu bütçe kapsamında işletmelerin yeni hükümet destekli kredilerinin başladığı duyuruldu.

Bugünden itibaren işletmelerin, 75 milyar sterlinlik bir program aracılığıyla yeni hükümet destekli Covid-19 kurtarma kredileri için başvurabilecekleri söylendi.

Rishi Sunak, haberi Twitter hesabından “ekonomimizin bazı kısımlarını güvenli bir şekilde yeniden açarken Kurtarma Kredisi Programı, işletmelerin finansmana erişmeye devam etmesini sağlayacaktır” ifadeleriyle paylaştı.

Hükümetin sitesinden yapılan açıklamada işletmelerin 2021 boyunca devlet garantili finansmandan yararlanmaya devam edecekleri aktarıldı.
İngiltere Hükümet Yeni Kredi Programına Tepkiler
Kaynak: GOV.UK

Bugünden itibaren, kahve dükkanları ve restoranlardan kuaförlere ve spor salonlarına kadar bir dizi işletmenin boyutları 25.000 sterlin ile maksimum 10 milyon sterlin arasında değişen kredilere erişebilecekleri dile getirildi.

Maliye Bakanı Rishi Sunak şöyle açıklamada bulundu:

“Pandemi boyunca işleri ve geçim kaynaklarını korumak için hiçbir şeyden vazgeçmedik ve durum geliştikçe desteğimizin işletmelerin ihtiyaçlarını karşılamaya devam etmesini sağladık. Ekonomimizin bazı kısımlarını güvenli bir şekilde yeniden açtığımız için, yeni kurtarma kredisi programımız, işletmelerin bu krizden çıkarken ihtiyaç duydukları finansmana erişmeye devam etmelerini sağlayacaktır.”

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu