Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

İngiltere Ekonomisinin 10 Yılı için Dev Araştırma Açıklandı

Açıklanan yeni bir proje, İngiltere’nin 10 yıllık benzersiz bir ekonomik değişimle karşı karşıya olduğunu öne sürdü. 3 yıl sürecek araştırmanın detayları aşağıda;
İngiltere Ekonomisinin 10 Yılı için Dev Araştırma Açıklandı
Son Güncelleme: 
Yorum

Yayımlanan yeni bir rapor, İngiltere’nin Covid-19 ve Brexit‘ten sonra on yıllık eşi benzeri görülmemiş bir ekonomik değişim ile karşı karşıya olduğunu söyledi.

İngiltere’nin lider ekonomik düşünce kuruluşlarından Resolution Foundation ile araştırma enstitüsü Ekonomik Performans Merkezi işbirliğiyle hazırlanan The Economy Inquiry 2030 projesine göre durum bu.

The Economy Inquiry; Birleşik Krallık’ın yaşadığı ekonomik değişimin doğasını keşfetmek ve bunun insanlar, yerler, firmalar için ne anlama geldiğine dair ulusal bir konuşma başlatmak için üç yıllık bir proje olarak açıklandı.

Resolution Foundation Ceo Açıklama Araştırmanın, dünyanın önde gelen ekonomistlerinden ve politika düşünürlerinden oluşan bir Komisyon tarafından denetleneceği bilgisi verildi.

2020’li yıllarda İngiltere’de Covid-19 salgını, Brexit ve Net Sıfır geleceğe geçiş tarafından yönlendirilen benzeri görülmemiş bir ekonomik değişim yaşanacağı dile getirildi.

Ülkenin önümüzdeki on yılda başarılı bir şekilde ilerlemek için bir planı olmadığı eklendi. 3 yıllık araştırmanın bu konuya odaklanacağı aktarıldı. Araştırma, 18 Mayıs Salı günü büyük bir rapor ve etkinlikle resmen başlatılacakken nihai raporun 2023 yazında sunulacağı belirtildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu