Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

İngiliz Hisseler GSYİH’de Olumlu Revizyona Tepki Vermedi

İngiltere’nin gösterge endeksi, küresel borsalara paralel olarak bugüne kırmızı renkte başlangıç yaptı. Yukarı yönlü revize edilen ekonomik büyüme verilerine tepki vermedi.
İngiliz Hisseler GSYİH’de Olumlu Revizyona Tepki Vermedi
Son Güncelleme: 
Yorum

İngiliz gösterge endeksi FTSE 100, Avrupalı emsalleri ve küresel borsalarla paralel hareket ederek yeni güne ekside başladı. Önceki kapanışı 6,772.12 puanda yapan endeks, 6,762 puanla açılış yaptı.

Hafifçe toparlandıktan sonra yeniden gerileyerek TSİ 10.30’a kadar olan 6,756 puanlık en düşük seviyesini kaydetti. Buradan sonra yeniden artıya geçti ve gün içi en yüksek 6,773 puana ulaştı.

Borsada işlem gören en yüksek piyasa değerine sahip 100 şirketi kapsayan İngiltere göstergesi, TSİ 10.30 sıralarında %0,02 artıda 6,773 puanda işlem gördü.

İngiliz FTSE Eksi Açıldı
Kaynak: MarketWatch

Bu arada yerel cepheye bakıldığında İngiltere Ulusal İstatistik Ofisi’nin (ONS) 2020 için dördüncü çeyrek gayri safi yurt içi hasıla (GSYİH) büyüme verisinin yayımlandığı görüldü.

Buna göre GSYİH’nin 2020’nin son üç ayında yıllık bazda yüzde 7,3 düşüşle yüzde 7,8’lik düşüş yönündeki tahminler en daha az gerilediği aktarıldı. Çeyreklik bazda ise ekonomi yüzde 1’lik tahminlerin hafifçe üzerinde çeyreklik bazda yüzde 1,3 büyüdü.

2020 için daralma da ilk tahmin olan %9,9’luk düşüşten %9,8’e aşağı yönlü revize edildi. Ancak revizyon, İngiltere’nin tarihin en kötü daralmasını kaydettiği gerçeğini değiştirmedi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu