Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

İngiliz FTSE 100 Temmuz Ayına Yükselişle Başladı

İngiliz borsa endeksi yedinci ayın ilk işlem gününe kazançla başladı.
İngiliz FTSE 100 Temmuz Ayına Yükselişle Başladı
Son Güncelleme: 
Yorum

İngiltere gösterge endeksi FTSE 100, Temmuz ayının ilk işlem gününe pozitif başladı.

Bu Haziran ayında beşinci aylık kazancın ardından gelirken yükseliş güçlü ekonomik toparlanma ve merkez bankalarının aşırı gevşek para politikaları beklentileriyle desteklendi. Dün 7,037.47 puanda kapanan borsa endeksi, bugüne yatay başladıktan sonra güçlü yükseldi.

16 Haziran’da 7,217.54 puanla Şubat 2020 sonrası en güçlü değerini kaydeden gösterge endeks, 7,089.61 puana kadar çıkarken TSİ 10.17’de yüzde 0,62 kazançla ilerliyor.
İngiliz FTSE 100 Güçlü Yükseliş
Kaynak: MarketWatch

Endeks beş günlük performansında hafif ekside dursa da 1 ay, 3 ay ve 1 yıl olmak üzere diğer ölçütlerde artıda duruyor.

Aynı dakikalarda en güçlü yükseliş ise yüzde 4’e yakın primli ilerleyen Associated British Foods tarafından kaydediliyor.

FTSE 100 bugün 11.30’da açıklanacak imalat satın alma yöneticileri endeksi (PMI) verilerini beklerken dün British Chambers of Commerce tarafından yayımlanan üç aylık ekonomik anket önemliydi.

Anket, iş koşullarında belirgin iyileşmeye işaret ederken enflasyon kaygılarının rekor düzeylere çıktığını gösterdi. Buna göre enflasyondan endişe duyan firmaların payı neredeyse on yılın en yüksek seviyesine ulaştı.

Aynı zamanda yine dün açıklanan rakamlar, Birleşik Krallık GSYİH’sinin 2021’in ilk çeyreğinde yüzde 1,6 küçüldüğünü gösterdi ki rakam yüzde 1,5’lik küçülme tahmininden revize edildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu