Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

İngiliz FTSE 100 Beklenenden İyi Kamu Maliyesiyle Yükseldi

Piyasalar güçlü ekonomik toparlanma beklentisiyle ABD faizine ilişkin endişeleri görmezden gelirken İngiliz FTSE 100 yükselişle açıldı.
İngiliz FTSE 100 Beklenenden İyi Kamu Maliyesiyle Yükseldi

İngiltere gösterge endeksi FTSE 100, dün 1 ayın en zayıf değerini kaydettikten sonra bugün yükselişle açıldı.

Yükseliş, güçlü bir ekonomik toparlanma umutlarının FED’in beklenenden önce faz artıracağına ilişkin endişeleri dengelemesiyle yönlendirildi.

Aynı zamanda İngiltere Başbakanı Boris Johnson dün yaptığı açıklamada, İngiltere’nin koronavirüs vakalarındaki artışa rağmen 19 Temmuz’da planlandığı gibi sosyal toplantılar üzerindeki kısıtlamaları kaldırmasının muhtemel olduğunu söyledi.

Dün 7,062.29 puanda kapanış yapan İngiltere borsası, bugüne yatay başladıktan sonra yükseldi.
İngiltere FTSE 100 Yükseliş
Kaynak: MarketWatch

Gün içi hareket aralığı 7,061.30 – 7,087.30 olurken TSİ 10.20 sıralarında yüzde 0,18 artıda ilerliyor. Aynı dakikalarda endeksin en güçlü üç yükselişi British Land, Melrose Industries ve Land Securities tarafından kaydediliyor.

Ekonomik veri cephesinde İngiltere Mayıs ayında kamu sektörü net borçlanmasının 24,3 milyar sterline gerilediğini açıkladı. Rakam, 28,4 milyar sterlin olan beklentilerin altında kaldı.

İyimser veri, ülkenin kamu maliyesinin, gelirlerdeki artış ve harcamalardaki düşüşün yardımıyla Mayıs ayında beklenenden daha iyi durumda olduğunu ortaya serdi.

Bu arada piyasanın yönü için beklenen verilerin başında İngiltere Merkez Bankası kararı geliyor. Perşembe günü açıklanacak kararda kurumun yüzde 0,1’dfe sabit bırakacağı tahmin ediliyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum