Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

İngiliz Borsası Seyahat Kısıtlamalarında Gelişmeyle 1 Haftanın Yükseğini Gördü

İngiliz göstergesi, hükümetin sarı listeye eklediği yeni ülkelerin etkisiyle yükseldi.
İngiliz Borsası Seyahat Kısıtlamalarında Gelişmeyle 1 Haftanın Yükseğini Gördü

Dün 7,109.97 puanla kapanış yapan İngiliz FTSE 100 Endeksi, haftanın son işlem gününe yatay başladı. Açılışın ardından 7,138.39 puana kadar yükselen borsa endeksi, sonrasında kazançlarının bir kısmını verse de artıda ilerlemeye devam etti.

Yükseliş İngiltere hükümetinin seyahat konusundaki açıklamalarıyla desteklendi. Eğlence ve seyahat hisseleri İngiltere’nin İspanya’nın Balear adaları, Malta, Bermuda ve Madeira’yı karantinasız yeşil seyahat listesine ekledi.

Türkiye’yi kırmızı listede tutmayı sürdüren İngiltere ayrıca sarı renkli ülkelerden dönen çift aşılıların kendi kendini izole etmesine gerek kalmamaya yönelik izin çıkarmayı planladığını belirtti.
FTSE 100 Endeksi Yükseliş
Kaynak: MarketWatch

TSİ 10.45 sıralarında yüzde 0,13 kazançla ilerleyen FTSE 100 Endeksi, gün içi yükseğiyle bir haftanın da en güçlü değerini görmüş oldu.

Son veriler ışığında 5 günlük getirisi yüzde 1,5’e yaklaşan İngiliz ana borsa endeksi, 1 ayda yüzde 1,4, 3 ayda ise yüzde 5,6 değerlendi. Yıl başından bu yana yüzde 10’un üzerinde kazandıran endeksinin bir yılda ise yüzde 15’in üzerinde artış kaydetti.

Yazım sırasında endeksin en güçlü yükselişini kaydeden şirket hissesi JD Sports oldu. Yüzde 4’ün üzerinde kazançla fiyatlanan JD Sports’un gün içi yükseği tüm zamanların rekoruna yaklaştı. JD Sports’un ardından ise en güçlü yükselişler CRH PLC ile WPP PLC geldi.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum