Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

İlk Yarıda %1 Artan Halkbank Hisseleri, Haftalık %4 Ekside

Halkbank hisseleri günü sınırlı alıcılı geçiriyor. Ancak haftalık %4, aylık %5 değer kaybetmiş durumda.
İlk Yarıda %1 Artan Halkbank Hisseleri, Haftalık %4 Ekside

Türkiye Halk Bankası hisseleri, hafta ortasına alıcılı başladı. Dünkü işlemleri 4,77 liradan bitiren banka hisseleri, bu sabah 4,80’den açılış yaptı. Günün ilk yarısında %1’e yakın değer kazanarak 4,83 liraya çıktı.

HALKB koduyla, BIST bankacılık endeksi altında yer alan hisseler, saat 12.04’te %0,63 alıcılı seyrediyor.
Halkbank Hisseleri %0,63 Artıda Seyrediyor
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

4,81 lira ile gün içi en yükseğe yakın bulunan banka hisseleri, en düşüğü 4,79 ile kaydetti. Bugünkü işlemlerde yatırımcısına kazandırsa da hem haftalık, hem aylık, hem de yıllık olarak bakıldığında kaybettirdi.

34,641,468 TL hacmi bulunan hisseler haftalık bazda %3,80 oranında geriledi. En düşüğü 4,76 lira ile dünkü kapanışta, en yükseği 5,05 ile 7 Temmuz Çarşamba günü gerçekleştirdi. Yıllık zirvesi 6,22 TL olurken, yatırımcısına yansıttığı kayıp oranı %19 oldu. Hisseler aylık bazda ise %4,75 düşüş sergiledi.

Şeker Yatırım günlük analizinde Halkbank hisseleri hakkında öngörülerini paylaştı. Kurum yılın ilk çeyreğinde, bankadan 67 milyon TL kar beklediğini bildirdi. Bu miktar yıllık %93 azalışa, çeyreklik %13 artışa işaret ediyor.

Türk lirası bazında %2 büyüme bekleyen analistler, yabancı para cinsinden aynı oranda daralma olacağını tahmin ediyor.

Söz konusu beklentilerin hisse senedi performansına nötr etki yaratacağını bildiren analizde, “Aktif kalitesi tarafında ise kümülatif kredi riski maliyetinin (net) güçlü tahsilatlara paralel -40 baz puan seviyesinde gerçekleşmesini bekliyoruz.” yorumuna yer verildi.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum