Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

HİSAR-O+ Testlerden Başarıyla Geçti, Aselsan Hisseleri Yükseldi

T. C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, HİSAR-O+ hava sisteminin tüm testlerden başarıyla geçtiğini söyleyerek Aselsan'a teşekkürlerini sundu.
HİSAR-O+ Testlerden Başarıyla Geçti, Aselsan Hisseleri Yükseldi
Son Güncelleme: 
Yorum

Aselsan hisseleri, bugünkü işlemlere neredeyse yatay başladı. T. C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir’in Twitter paylaşımının ardından yükselişi hızlandırdı.

İsmail Demir, öğlene doğru Twitter hesabından yaptığı şu paylaşımla gündeme geldi.
İsmail Demir Hisar-O+ Açıklama
Kaynak: Twitter

Demir’in açıklamasına göre Türk savunma sanayinin önemli sistemlerinden olan HİSAR-O+ hava savunma sistemi gerekli tüm testlerden başarıyla geçti. Demir aynı zamanda başta proje ortakları Aselsan ve Roketsan olmak üzere tüm paydaşlara teşekkür ettiğini belirtti.

Aselsan Hisse 9 Mart
Grafik: Piyasa.Paratic.com

8 Mart’ta kapanışı 17,03 TL seviyesinde yapan Aselsan hisseleri, bugünkü işlemlere 17,01 TL ile başladı.

ASELS hisse senetleri, gün içinde 17,16 liraya kadar yükseldi. TSİ 12:20’ye kadar 17,05 TL ile 17,16 TL aralığında hareket etti. ASELS kodlu hisseler TSİ 12:20’de yüzde 0,76 artıda yukarı yönde hareket ediyor.

2020’yi 18,25 lirada kapan ASELSAN hisseleri, 2021’in ilk işlem gününde 18,37 ile artıdan kapanış yapmıştı. 7 Ocak’ta 19,17 lira seviyesini test eden hisseler Mart başlangıcından bu yana fazla dalgalanmadan 17 lira civarında geziniyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu