Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Her Erkeğin Bilmesi Gereken İşe Yarayacak Ufak Tavsiyeler

Her Erkeğin Bilmesi Gereken İşe Yarayacak Ufak Tavsiyeler

Erkek olmak aslında ne kadar zor, değil mi? Biliyorum, kadınlar da aynı şekilde kadın olmanın ne kadar zor olduğundan bahsediyor. Fakat şöyle bir şey var: erkeklerin sorumlulukları kadınların mutluluğu, ev işleri, plan yapma, sürekli tıraş olma, beklentileri karşılama gibi daha saymakla bitiremeyeceğim birçok şey… Görüyorsunuz ki aslında, erkeklerin uğraşması gereken ne kadar çok şey var. Bunun dışında da gün içerisinde karşılaşabileceğimiz sorunlar çıkageliyor.

Özetle, erkek olmak zor, kadın olmak da zor. Yani, insan olmak zor diyebiliriz. Neyse ki bu zor zamanlarda yanınızda olacak arkadaşlar ve aileleriniz var. Hayatı güzel hale getirenler de onlar. Her neyse, konudan daha fazla sapmaya gerek yok. Evet, sonuç olarak yaşamak ve erkek olmak zor dedik. Ama erkeklerin uygulayabilecekleri birkaç ufak tavsiyemiz var. Bu tavsiyelere uyarsanız en azından, kafanız bir nebze dahi olsa rahat olur. Haydi, onlara bir göz atalım.

 • Alacağınız bir eşyayı bir daha kullanacağınızı düşünüyorsanız, kalitelisini alın. İkinci kullanışınızda elinizde kalmasını istemezsiniz. Bir seferlik paraya kıymak gerekiyor.
 • İş yerinizde her daim yedek bir kıyafet bulundurun. Belli mi olur, belki o güzel beyaz gömleğinizin üstüne yemek esnasında sos dökülür.
 • Gerekmedikçe asla kimseye vurmayın. Erkeklik yapmaya çalışırken başınıza boş yere dert alabilirsiniz.
 • Asla ilk buluşmada eve veya sinemaya çağırmayın. Yanlış anlaşılmak istemezsiniz, değil mi?
 • Jilet ve tıraş köpüğü kullanmayı öğrenmek de en büyük gerekliliklerden bir tanesi. 30 yaşınıza geldiğinizde tıraş olurken sağınızı solunuzu kesmeniz pek hoş olmaz.
 • Dolabınızda en azından bir tane muhteşem işçiliğe sahip, giydiğinizde sizi özel hissettirecek takım elbiseniz olmalı. Hiçbir şey o takım elbisenin yerini alamaz. Öyle bir takım elbise olmalı ki giydiğinizde yürüyüşünüz değişmeli ve öz güveniniz tavan yapmalıdır.
 • İnsanlarla konuşurken daima gözlerinin içine bakın. Böylelikle anlattığınız şeye dikkat çekebilir ve karşınızdakinin ilgisini çekip çekmediğini anlayabilirsiniz. Bir insanı dinlerken de aynı şeyi uygulamalısınız. Göz teması kurmanın önemini daha iyi anlamak için bu yazımızı okumanızı öneririm.
 • Egzersiz yapmak, öz güven kazanmanızı sağlar ve mutlu olmanıza yardımcı olur. Hele bir de spor sonrası, o dolaptaki takım elbisenizi giyerseniz, sizden mutlusu olmayacaktır.
 • Dişlerinizi, kravatınızı takmadan fırçalamaya çalışın. Aceleyle çıkarken diş macununun kravatınıza gelmesini veya kravatınızın musluğun içerisine girerek ıslanmasını istemezsiniz.
 • Birikim hesabı oluşturmalı ve her ay maaşınızın bir kısmını buraya yatırmalısınız. Eğer bunu alışkanlık haline getirirseniz ileride oldukça işinize yarayabilir. Birikim hesabı açmadan önce, sizler için hazırladığımız ipuçlarına bu yazımızdan ulaşabilirsiniz.
 • Ailenizle sık sık konuşun. Kaç yaşınıza gelirseniz gelin, hiçbir zaman ailenizden vazgeçmeyin. Unutmayın; sizleri bugünlere getiren onlar. Kendi hayatınızı elinize aldığınızda onları bir kenara atmayın.
 • El sıkışma konusuna mümkün oldukça dikkat edin. Sıkı bir tokalaşma, baskın bir karakter olduğunuzu gösterir. Karşınızdakine bunu gösterin.
 • Partnerinizin kıyafetlerine iltifatta bulunun. Sanırım onu en çok mutlu edebilecek şey de budur. Aynı zamanda saç kestirme ya da taktığı küpeler gibi küçük ayrıntıları da atlamayın.
 • Kendinize olan güveninizi kaybetseniz dahi bunu dışarıya göstermeyin. Kurtlar sofrasında kendinizi bir anda kuzu olarak bulabilirsiniz.
 • Vücut dilini kullanmayı öğrenin. Böylelikle insanların vücut dilini kullanarak ne demeye çalıştıklarını anlayabilirsiniz. Aynı zamanda kendinizi ifade etmek de daha kolay olacaktır. Vücut dilini etkili bir şekilde kullanmak için yapmanız gerekenleri buradan öğrenebilirsiniz.
 • Kaybetmekten korktuğunuz eşyalarınızı ödünç vermeyin. Sonuçta kimse eşyalarınıza sizin kadar değer verip üstüne titremeyecektir. Bu konuda biraz daha dikkatli olabilirsiniz.
 • Karşınızdaki insana kişisel sorular sorun. Herkes kendi hakkında konuşulmasına bayılır. Bu şekilde karşınızdakinin ilgisini çekebilirsiniz.
 • Bana bakmaz” dediğiniz kadınları, hemen silip atmayın. Unutmayın; bir kadın ne kadar güzelse o kadar yalnızdır. Tek yapmanız gereken, gerçek sizi göstermek ve mümkün oldukça dürüst olmak. Çünkü güzel kadınlar, maalesef pek fazla dürüst insanla bir araya gelme şansı elde edemiyor.
 • Yürürken kafanızı daima yukarıda tutun. Asla ayaklarınıza bakmayın. Bu zayıflık göstergesidir.
 • Karşınızdaki insan kim olursa olsun, ne iş ile uğraşıyorsa uğraşsın herkese aynı derecede saygılı olun. Evet, bazı insanlar bunu hak etmiyor olabilir ama bu demek değil ki, siz de onlarla aynı seviyede olacaksınız. Onlardan bir farkınız olmalı.
 • Öfkenizi kontrol etmeyi öğrenin. İlk sinirlenen taraf genellikle haksızdır, bunu unutmayın. Öfkenizi kontrol altında tutmak için yapmanız gerekenlere buradan ulaşabilirsiniz.

Gün içerisinde yukarıda bahsedilen şeylerin yalnızca bir kısmını dahi uygulasanız, eminim ki stres yaptığınız veya günlük akışınızı etkileyen birkaç olaydan kurtulmuş olursunuz. Üzülüp sinirlenmektense, öncesinde hazırlıklı olmak daha iyidir sonuçta, öyle değil mi?Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Kişisel Gelişim kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum