Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Halk Toplantısı Yapan Koza Altın Hisseleri Hafif Artıda

Planlanmış olan halkın katılımı toplantısının yapılamadığına yönelik haberlerin gerçeği yansıtmadığını duyuran Koza Altın hisseleri artıda ilerliyor.
Halk Toplantısı Yapan Koza Altın Hisseleri Hafif Artıda
Son Güncelleme: 
Yorum

Koza Altın İşletmeleri A.Ş., bugün öğleden sonra Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden haber ve söylentilere ilişkin açıklamada bulundu.

Madencilik şirketi, Çanakkale’de yapılması planlanan Altın-Gümüş Madeni Kapasite Artışı Projesi ile ilgili yöre halkını bilgilendirme amaçlı Halkın Katılımı Toplantısının yapılamadığı yönündeki haberlerin doğruyu yansıtmadığını belirtti.

Toplantının dün Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) Yönetmeliği hükümlerine uygun bir şekilde gerçekleştirildiği ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından tutanak altına alındığı eklendi.

Koza Altın Hisse Yükseliş
Kaynak: piyasa.paratic.com

Dün 110,20 TL ile kapanış yapan KOZAL kodlu hisseler, bugüne 110,40 TL ile açılış yaptı.

TSİ 11.40’a kadar aşağı yönlü hareket eden hisseler burada 109,20 TL’yi test ettikten sonra aldığı destekle yukarı yönlü ilerlemeye başladı. TSİ 14.35’te 111,40 TL ile gün içi yüksek seviyesini test ederken TSİ 15.19’da yapılan KAP bildirimine tepki vermedi.

Tüm zamanların rekorunu 155,20 TL ile 15 Şubat’ta kıran KOZAL hisseleri, sonrasında dalgalı seyir izledi. Son düşüş trendini 10 Haziran’da başlatıp bugüne sürdüren hisselerin haftalık kaybı yüzde 5’i aylık kaybı yüzde 11’i aştı. Yine de yıllık performansı yüzde 32 civarında duruyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu