Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

BIST 100 Hakan Atilla’nın Ceza Uzatma Talebinin Geri Alınması ile Primleniyor

Borsa İstanbul dünkü kapanışının üzerine bugün alıcılı bir açılış yaparken Hakan Atilla gelişmesini arkasına destek aldı.
BIST 100 Hakan Atilla’nın Ceza Uzatma Talebinin Geri Alınması ile Primleniyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Borsa İstanbul dün 92.827 seviyesinde kapanışı ile 93k desteğinin altında, 95k psikolojik sınırının üzerinde bir görünüm oluşturmuştu. ABD piyasalarında değer kayıpları gün içinde toparlanmalar kaydetti.

Bu toparlanmalardan ülke piyasalarının reaksiyonu pozitif yönde gerçekleşti ve alıcılı bir açılış gözlemlendi. BIST 100 endeksi %0.63 civarında yukarı yönde hareket etti (10:55).

Olası Dirençlerde Hedef 94k Olabilir

Yukarı Yönlü Harekette Olası Hedef 94.000 Desteği OlabilirEndeksi gözlemlerken ele alabileceğimiz olası teknik noktalarda 93k’da dün destek olarak gözlemlediğimiz seviye grafiklerin geri çekilmesi ile bugün pivot olarak güncelleniyor ve denge için gözlemlenebilir. Noktanın üstünde açılan makasta gözlemlenebilecek olası direnç bölgelerinde 93.700 karşımıza çıkabilir.

Bu seviyenin kırılması durumunda 94k psikolojik bir bölge teşkil ederken üstündeki görünümde 94.520 seviyeleri olası bir diğer direnç olarak ele alınabilir. 93k altında genişleyen açılarda yorumlanan destek bölgelerini 92.200 ve 91.550 olarak gözlemleyebiliriz.

Hakan Atilla’nın Ceza Uzatma Talebi Geri Alındı!

New York Güney Bölgesi Başsavcılığı Temyiz Talebini Geri ÇektiHalk Bankası eski Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla’nın cezasının artırılmasına yönelik yapılan temyiz başvurusu geri çekildi. New York Güney Bölgesi Başsavcılığı tarafından temyizin geri çekilmesi ile HALKB hissesinde olumlu bir yansıma gözlemlenirken hisse %2.13 primlenme kaydederek 7,19 TL/P’den fiyatlanıyor. (10:30)

Hisse haftalık ve aylık farkında pozitif tarafta kalmayı başarırken değişimler sırası ile %0.28 ve %1.41 olarak gerçekleşti. Olası yorumlanan teknik noktalarına baktığımızda 7,00 seviyelerinde oluşan bir denge noktası, üzerinde gerçekleşecek işlemlerle olası 7,12 direnci ve katılaşması senaryosunda 7,18 olası direnci, diğer tarafta ise 6,97 desteği ve 6,90 psikolojik seviyesi takip edilebilir.

İş Bankası Tekrar ISGYO Satın Aldı

İş Bank ISGYO Satın Alımını SürdürüyorYurt içi şirket gelişmelerine baktığımızda duyurulan alımla (1,01-1,03 TL/P fiyat aralığı, 2.5 milyon TL  nominal değer) birlikte İş Bankası’nın İş GYO içindeki toplam payı %45.24 seviyesine yükseldi.

ISCTR son günlerde bankacılık sektörü hisse senetlerine paralel değer kaybetmişti. Hisse bugün toparlanmaya ayak uydurmayı başararak %0.25’lik hafif bir değerlenme gösterdi. Kağıt 4,09 TL/P’den işlem görmekte. ISGYO ise %8.74 değerlenme ile 1,12 TL/P’den işlem görmekte. Hissenin haftalık ve aylık değişimindeki değerlenme sırası ile %15.46 ve %30.23 şeklinde gözlemlendi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu