Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Günü Kazançlı Geçiren Halkbank Hisseleri Haftalık %1 Ekside

Halkbank hisseleri %1 alıcılı hareket ederken, yatırımcılar ikinci çeyrek finansal sonuçlara odaklandı.
Günü Kazançlı Geçiren Halkbank Hisseleri Haftalık %1 Ekside

Türkiye Halk Bankası (HALKB) hisseleri son dönemde gösterdiği zayıf performans ile yıllık bazda %10’dan fazla değer kaybetti. Aylık kaybı %3’e yaklaşan banka hisseleri son 5 günlük işlemlerde %1,06 geriledi.

Bugün ise %1’in üzerinde prim yaparak, haftalık kayıplarını azaltmaya çalışıyor.
Halkbank hisseleri %1 Artıda
Kaynak: Paratic.Piyasalar

Halkbank hisseleri, 12 Ağustos işlemlerine 4,66 lira ile yatay başladı. Bu seviye günün en yükseği oldu. Ardından 4,62’ye gerileyip, yeniden toparlandı. Saat 14.55’te %1,09 değer kazancıyla, 4,65 liradan işlem görüyor.

Teknik göstergelere göre 4,60 – 4,62 bandı düşüş durumunda destek, 4,66 – 4,68 bandı yükseliş durumunda direnç seviyeleri olarak takip edilecek.

Yatırımcılar bugün açıklanması beklenen ikinci çeyrek finansal sonuçlara odaklandı. Şeker Yatırım, Halkbank’ın 2021 ikinci üç aylık dönemde 67 milyon TL net kar açıklayacağını öngördü. Piyasanın genel beklentisi ise 64 milyon TL civarında.

Kurum analistleri Türk lirası kredilerinde %2 ile sınırlı büyüme ve yabancı para kredilerinde %2 daralma bekliyor. Bu durumun hisseler için etkisinin ise nötr olacağı beklentisi paylaşıldı.

Bu arada Halkbank ile ilgili bir başka gelişme ise ABD’de yürütülen davaya yönelik. ABD Başkanı Joe Biden, Damian Williams’ı New York Güney Bölgesi Başsavcılığı’na aday gösterdi.

Eğer ABD Senatosu tarafından onaylanırsa, kara para aklamak suçlamalarıyla yargılanan Halkbank davasının da başsavcılığını yürütecek.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum