Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Güney Kore Merkez Bankasına Göre Kaldıraçlı Kripto Ticareti Tehdit Oluşturuyor

Merkez bankası yöneticisi, kaldıraçlı kripto ticareti ile ilgili finans kurumlarının işlemlerini izleyeceklerini söyledi.
Güney Kore Merkez Bankasına Göre Kaldıraçlı Kripto Ticareti Tehdit Oluşturuyor

Kripto paralar son yıllarda en fazla ilgi gören yatırım araçları arasında yer alıyor. Yukarı ve aşağı yönlü sert hareketler nedeniyle piyasanın riskli olduğu belirtiliyor. Bununla beraber kaldıraçlı ticaret bu riski daha da artırıyor. Güney Koreli düzenleyici kurumdaki bir yönetici, kaldıraçlı kripto ticaretinin ülkenin finansal sistemini tehdit ettiğini söyledi.

Kore Devlet Başkanı Lee Ju-yeol aşırı düzeyde kaldıraçlı kripto para birimi ticaretinin, piyasadaki istikrarsızlık göz önüne alındığında haneleri finansal zarar riskiyle karşı karşıya bıraktığını ifade etti.

Kaldıraçlı İşlemler İzlenecek

Kaldıraçlı İşlemler İzlenecek 

Lee, Kore’nin finansal kurumlarının kaldıraçlı kripto ticareti ile ilgili parasal işlemlerini izleme sözü verdi ve ülkenin bankacılık sistemi üzerinde zincirleme etkisi olabilecek temerrütleri önlemek için yeni kredilerin azaltılabileceğini belirtti.

Şu an için merkez bankası, yatırımcıların banka hesapları aracılığı ile kripto para işlemlerini izlemek için yetki almayı amaçlıyor. Banka Eylül ayına kadar ülkedeki hizmet sağlayıcıların kurulacak olan sisteme kayıt edilmesini sağlayabilir.

Güney Kore bu yolla ülkede kripto para ticareti aracılığı ile kara aklamayı önlemeyi hedefliyor. Kripto para piyasası son verilere göre 1.7 trilyon dolara ulaşmış durumda.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum