Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Güçlü Yükselişle 6 TL’nin Üstünü Gören Petkim Seyrini Korumaya Çalışıyor

Petkim hisseleri dün güçlü seyirle 6 liranın üstünü yeniden görürken, bugünkü işlemlerde seviyeyi korumaya çalıştığı görülüyor.
Güçlü Yükselişle 6 TL’nin Üstünü Gören Petkim Seyrini Korumaya Çalışıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Petkim Mart ayının ilk yarısında güçlü bir performans kaydederek tüm zamanların en yükseği olan 6,34 liraya kadar yükseldi. Yükselişi destekleyen gelişme ise şirketin 2020 yılı kârlılığını artırması olmuştu. Şirketin toplam cirosu içinde yurt içi satışlarının payı %67’ye yükselmiş ve FAVÖK yıllık %21 artmıştı.

Mart ayının ikinci yarısında gerilemeye başlayan Petkim hisseleri kâr satışıyla karşılaşırken, yurt içindeki olumsuz atmosferden de etkilendi. Bunun sonuncunda 23 Mart gününde 4,91 liraya kadar geriledi. Buradan bir toparlanma kaydeden hisseler, Nisan ayına iyimser bir havayla başlangıç yaptı.

Dünkü işlemleri 6,05 liradan sonlandıran Petkim hisseleri bugüne 6,06 liradan açıldıktan sonra bir miktar gerileme kaydetti.
Petkim Hisseleri Yüzde 0,17 Yükseliş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Açılış dakikalarının ardından 6,02 liradan destek alan hisseler, yeniden 6,05 lira seviyesinin üstünde seyretmeye başladı. Hisseler TSİ 11:20 sularında %0,17 oranında yükselişle 6,06 liradan alıcı buluyor.

Hisseler için ilk direnç noktası 6,0666 lirada bulunurken, 6,0933 liraya doğru hareketi takip ediliyor. Hisseler dünkü işlemlerde 6,09 lira ile günün en yükseğini kaydetmişti. Petkim hisselerinin aşağı yönde aldığı destek ise 6,01 ve 5,99 lira seviyelerinde bulunuyor.

Hisseler, haftalık bazda %11,02 oranında yukarı yönlü toparlanma kaydederken, aylık %5,41 oranında değer kazandı. Yıllık kazancı ise %109,72 seviyesinde bulunuyor. Hisseler için tavsiyeler ise uzun vadede 7 liraya doğru hareket ediyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu