Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Kayıplarını Genişleten Gösterge ABD Tahvil Getirisi %1,24’e Düştü

ABD tahvil getirisinde kayıplar sürerken bugünkü zayıf değer dünün ardından 5 ayın yeni en düşük oldu.
Kayıplarını Genişleten Gösterge ABD Tahvil Getirisi %1,24’e Düştü
Son Güncelleme: 
Yorum

10 yıllık ABD Hazine tahvil verimi, dün yayımlanan Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) tutanakları sonrasında zayıf seyrini sürdürüyor. Federal Rezerv Amerikan ekonomisinin ilerlemeye devam edeceğini ancak daha fazla ilerlemenin görülmesi gerektiğini söyledi.

Birçok katılımcı, ekonominin hala maksimum istihdam hedefine ulaşmaktan uzak olduğunu düşünürken bazıları gelen verileri temel ekonomik ivme hakkında daha az net bir sinyal olarak gördü.

Gösterge 10 yıllık Hazine tahvilinin getirisi, FOMC sonrası artan toparlanma ve enflasyona yönelik endişelerle 5 ayın düşük seviyesine geriledi.
ABD 10 Yıllık Tahvil Düşüş
Kaynak: MarketWatch

Gösterge oran, dün yüzde 1,319’da kapanış yaparken en düşük yüzde 1,288’i görmüştü. Bugün ise en düşük seviyesi yüzde 1,246’ya çıktı. Bu 16 Şubat’ta test edilen yüzde 1,210’un ardından en zayıf değer oldu.

TSİ 14.50 sıralarında yüzde 0,041 kayıpla ilerleyen 10 yıllık tahvil getirisi son verilere göre 5 günde yüzde 17 civarında değer kaybetti. Bir ayda yüzde 16 ekside dururken 3 ayda yüzde 35 negatife işaret etti.

Bununla birlikte Mart’ta yüzde 1,778 ile zirve yapan 10 yıllık Hazine tahvili yıl başından bu yana yüzde 36 değerlendi. Bir yılda ise yüzde 67 civarında artıda duruyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu