Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Google Kripto Para Şirketlerinin Reklamlarına İzin Verecek

Şirket kripto endüstrisinin reklam vermesini 2018 yılında yasaklamıştı.
Google Kripto Para Şirketlerinin Reklamlarına İzin Verecek
Son Güncelleme: 
Yorum

Arama motoru devi Google, eklamcılık politikalarıyla ilgili bugün yeni bir güncelleme yayınladı. Açıklamaya göre bugünden itibaren, Amerika Birleşik Devletleri’ni hedefleyen kripto para borsaları ve endüstrinin diğer üyeleleri, gereksinimleri karşıladıklarında reklamlarını Google üzerinden yayınlayabilecek.

Bu politika değişikliği , Google’ın Mart 2018’de kriptoyla ilgili tüm reklamları yasaklamasından üç yıl sonra geldi. Google, politikayı beş ay sonra değiştirerek Coinbase gibi düzenlemeye tabi kripto para borsalarının Eylül 2018’de Amerika Birleşik Devletleri ve Japonya’da reklam vermesine izin verdi.

ICO ve DeFi Reklamları  Yasak Olacak

ICO ve DeFi Reklamları  Yasak Olacak

Bugün itibariyle, diğer kripto şirketlerinin de reklam vermesine izin veriliyor. Yeni politika kapsamında ilk madeni para teklifleri (ICO’lar), merkezi olmayan finansal (DeFi) ticaret protokolleri veya belirli kripto para birimlerinin promosyonlarına ilişkin reklamlara izin verilmeyecek.

Bu reklamlar Google Adsense ve Adwords bölümlerinde gösterilebilecek. Google’ın ana şirketi Alphabet geçen yıl gelirinin %80’ine karşılık gelerek 147 milyar dolar kazanç elde etmişti.

Arama motoru devinin bu kararı sonra, Facebook ve Twitter’ın da ne yapacağı merak ediliyor. Sosyal medya devleri de 218 yılında Google gibi kripto para reklamlarını yayınlamayı durdurmuştu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu