Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Glassnode En Değerli 3 Stablecoin için Pazar Paylarını Açıkladı

Araştırmalar en değerli 3 stablecoiin tüm pazarın yüzde 93’ünü temsil ettiğini gösteriyor.
Glassnode En Değerli 3 Stablecoin için Pazar Paylarını Açıkladı
Son Güncelleme: 
Yorum

Kripto para piyasasında sabit paralar büyük öneme sahip ve piyasa değerleri her geçen gün artmaya devam ediyor. En büyük üç stablecoin olarak Tether, USD Coin ve Binance USD yer alıyor. Glassnode tarafından yapılan araştırma bu 3 stablecoinin tüm piyasa değerinin yüzde 90’ına sahip olduğunu ortaya koydu.

USDT, USC ve BUSD’un toplam piyasa değeri 60 milyar doları geçmiş durumda. yaklaşık 6 ay önce ilk üç stablecoini piyasa değeri 19.2 milyar dolar olarak açıklanmıştı. Geçtiğimiz yıl bu zamanlar ise piyasa değeri 7 milyar dolar seviyesindeydi. Veriler piyasadaki sabit para birimlerine yoğun bir şekilde para akışı olduğunu gösteriyor.

Stablecoinler Bitcoin ile Büyüyor

Stablecoinler Bitcoin ile Büyüyor
Kaynak: Glassnode

Glassnode çalışması, stabilcoinlerin büyümesini Bitcoin’in piyasa değeri ile karşılaştırarak ikisi arasında paralel bir orantı olduğunu ortaya koydu. Raporda USDT arzının BTC’nin yatay seyrine rağmen son haftalarda artmaya devam ettiğini, ancak USDC ve BUSD için büyümenin yavaşladığına yer verildi.

Sabit para sektörünün satın alma gücünü tahmin etmek için Bitcoin’in toplam stablecoin arzına göre piyasa değerini ölçen Stablecoin Supply Ratio (SSR) metriğinde önemli yükselişler gözlemlendi.

Glassnode’a göre son bir yıl içerisinde stablecoin arzlarının büyümesi, SSR metriğinin düşük seviyelerde olmasını sağladı. Şirket Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine olan ilgi ile beraber stablecoin pazarının büyüdüğünü düşünüyor. En büyük sabit para olan Tether’in piyasa değeri 2021 başından bu yana ikiye katlandı ve 45,6 milyar dolara ulaştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%