Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Gemini Borsasında Tutulan Kripto Para Değeri 25 Milyar Doları Aştı

Winklevoss kardeşlerin sahibi olduğu Gemini borsası, son dönemde kripto varlıklarındaki artış ile dikkat çekiyor.
Gemini Borsasında Tutulan Kripto Para Değeri 25 Milyar Doları Aştı
Son Güncelleme: 
Yorum

Gemini borsasının kontrol ettiği kripto para miktarı ilk kez 25 milyar doları geçti. Gemini büyümesinde başrol olarak, geçtiğimiz yıl kurumsal yatırımcıların artan katılımına dikkat çekti. Şirketin varlıkları Ocak ayından bu yana iki kattan fazla artış gösterdi.

Gemini Custody’nin varlıkları 2021’in başından bu yana iki katından fazla arttı. Şirket açıklamasında, “Saklama hizmetlerimiz; BlockFi, Blockchange CoinList, CI Global Asset Management, DAiM, BTG Pactual, Caruso, Eaglebrook Advisors ve WealthSimple gibi dünyanın en büyük varlık yöneticilerinden bazıları tarafından kullanılıyor” ifadelerini kullandı.

Gemini ticaret hacmi artıyor

Gemini’nin 24 saatlik ticaret hacmi, Messari verilerine göre 381 milyon dolara ulaşarak tüm borsalar arasında 13. sıraya yükseldi. Gemini, düzenlemelere uyumlu dijital para borsalarından biri olarak biliniyor. Pek çok borsa SEC davasının ardından XRP’yi listeden çıkarma konusunda karışıklık yaşarken, Gemini hiçbir zaman kripto para birimini listelemeye yanaşmadı.

Gemini, 2020’de operasyonel güvenliğini kanıtlayan SOC 2 Tip 2 değerlendirmesini tamamlayan ilk dijital para birimi borsası olmuştu. Şirket, SOC 2 Tip 1 uyumluluk incelemesini Ocak 2019’da tamamladı .

Gemini ana takas ve saklama çözümlerine ek olarak Mart 2021’de Gemini Fund Solutions’ı tanıttı. Yeni hizmet, fon yöneticilerine kripto fonu hizmetlerini genişletmek için çeşitli araçlar ve sermaye piyasası hizmetleri sunuyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%