Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

FTX, Solana ve Lightspeed 100 Milyon Dolarlık Oyun Fonu Başlattı

Blockchain teknolojisi, kripto para birimi ve oyun arasındaki kesişme, oyuncular için yeni bir gerçeklik yaratıyor.
FTX, Solana ve Lightspeed 100 Milyon Dolarlık Oyun Fonu Başlattı
Son Güncelleme: 
Yorum

Blockchain’in en büyük girişim şirketleri, GameFi olarak da bilinen Web 3.0 odaklı bir yatırım fonuna öncülük etti. Bu potansiyel olarak kripto para ve blok zincirinin geleneksel oyun sektörüyle birleştiğini gösteren bir iş birliği olacak.

Solana Ventures, Lightspeed Venture Partners ve türev borsası FTX, 100 milyon dolarlık GameFi ekosistem fonunun başlatıldığını duyurdu. Şirketler fonların oyun stüdyolarına, teknoloji şirketlerine ve diğer projelere yatırım yapmak için kullanılacağını söyledi.

Lightspeed Venture Partners yöneticisi Amy Wu, oyun oynamayı milyarlarca kullanıcıyı Web 3.0’a getirmek için büyük bir fırsat olarak tanımladı. Lightspeed, Epic Games, Wintermute, FTX ve Offchain Labs dahil olmak üzere kripto para birimi şirketlerinde 300 milyon doların üzerinde yatırımı bulunuyor.

Küresel oyun pazarının yıllık 100 milyar doların üzerinde gelir elde ettiği söyleniyor. Bu rakamın önümüzdeki iki yıl içinde 200 milyar doları geçmesi bekleniyor.

Blockchain teknolojisi ve kripto para sektörü, oyun ortamıyla giderek daha fazla birleşerek yeni kullanıcı deneyimleri ve para kazanma biçimleri yaratıyor. Bu kesişme, oyunun DeFi ve NFT’ler aracılığıyla finansallaştırılmasını tanımlayan geniş bir terim olan GameFi’yi ortaya çıkardı.

GameFi ayrıca sanal gerçeklik, sosyal medya ve iş dünyasından oluşan internetin fütüristik bir versiyonunu tanımlayan “metaverse” adı verilen bir kavram olarak ilgi görüyor. Geçtiğimiz günlerde sosyal medya devi Facebook, bu alana yönelik yatırımlar yapacağını açıklamış ve adını Meta olarak değiştirmişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%