Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Fransız Borsasına En Yüksek Katkı Reklam Devi Publicis Hisselerinden Geldi

Fransız borsa endeksi CAC 40, bugün Avrupalı emsallerine paralel kazançlı işlem görüyor. Reklam devi Publicis hisseleri en yüksek katkıyı yapan bileşen olarak öne çıkıyor.
Fransız Borsasına En Yüksek Katkı Reklam Devi Publicis Hisselerinden Geldi
Son Güncelleme: 
Yorum

Fransız göstergesi CAC 40 Endeksi, bugün Avrupalı emsalleri gibi yeşil renkte işlem görüyor. Dün en son 6,597.38 puanda işlem gören CAC 40 Endeksi, 14 Ekim seansına açılışı 6,651.18 puanla artıda yaptı.

Gün boyu pozitif seyrini sürdürürken açılış puanı aynı zamanda gün içi yükseğini işaretledi. Yükseliş, güçlü bir çeyreklik kazanç sezonunun enflasyon endişelerini baskılamasıyla yönlendirildi.

Fransız reklam grubu Publicis de güçlü bilançosuyla endekse en yüksek katkıyı yapan bileşen oldu.
Publicis Hisse Yükseliş
KAYNAK: MarketWatch

Publicis hisseleri 56,92 euro seviyesinde kapandıktan sonra bugüne 58,10 euro ile başladı.

PUB kodlu hisseler TSİ 12.05’te yüzde 3,44 artıda işlem görürken gün içi hareket aralığı 57.94 – 59.02 euro oldu. Grup düzeyinde, temel satışlar üçüncü çeyrekte geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 11,2 artarak 2,6 milyar euroya yükseldi.

ABD’deki temel satışlar bu çeyrekte %yüzde 0,9 artarken, Asya-Pasifik yüzde 12,5 büyüdü. Avrupa’daki satışlar geçen yıla kıyasla yüzde 10 arttı ve pandemi öncesi seviyelerine ulaştı.

Fransız reklamcılık grubu Publicis, dijital medyaya ve e-ticarete yönelik küresel bir geçiş üçüncü çeyrekte şirketin organik büyümesinin piyasa beklentilerini aşmasına yardımcı olduğu için 2021 görünümünü yükseltti.

Koronavirüs pandemisinden bu yana ilk kez bu yıl organik büyümeye dönen Publicis, bu yıl daha önceki yüzde 7’lik tahminini yükselterek yüzde 8,5 ila yüzde 9’a kadar organik büyüme beklediğini belirtti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu