Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ford Hisseleri Hindistan’da Üretime Son Kararıyla Ekside

Ford hisseleri, şirketin Hindistan’a ilişkin açıklamalarıyla ekside fiyatlanıyor.
Ford Hisseleri Hindistan’da Üretime Son Kararıyla Ekside
Son Güncelleme: 
Yorum

New York Borsası’nda listelenen Ford hisseleri, 9 Eylül seansını negatif bölgede geçiriyor. Yatırımcıları olumsuz etkileyen haber ise Ford’un Hindistan kararı oldu.

Dün en son 13,03 dolarda işlem gören Ford hisseleri, bugüne 12,95 dolarla başlayıp negatif seyrini sürdürdü.

TSİ 17.40’da yüzde 1,10 ekside fiyatlanan F kodlu hisse senetleri, 12,72 – 12,97 dolar aralığında hareket etti.

Son veriler ışığında 5 günlük kayıp yüzde 1’e çıkarken bir aylık kayıp yüzde 7,30 oldu.
Ford Hisse Düşüş
Kaynak: MarketWatch

Son veriler ışığında 5 günlük kayıp yüzde 1’e çıkarken bir aylık kayıp yüzde 7,30 oldu. Bununla birlikte yıl başından bu yana yüzde 46, bir yılda ise yüzde 86 artış kaydetti.

Ford Motor Hindistan’daki üretimine son vereceğini açıkladı. CEO Jim Farley, bir geri dönüş planının parçası olarak otomobil üreticisinin operasyonlarını yeniden yapılandırdığını söyledi.

Eylemlerin, 2021’de yaklaşık 600 milyon dolar ve 2022’de 1,2 milyar dolarlık vergi öncesi özel masraflar dahil olmak üzere eylemlerin yaklaşık 2 milyar dolara mal olacağını bildirdi.

Hindistan’da binlerce çalışana sahip olan Ford’a göre bu plan nedeniyle 4 bin kişi işini kaybedecek. Bu arada Ford’un Hindistan’daki araç üretimini sona erdirme kararı, General Motors’un Asyalı otomobil üreticilerinin hakim olduğu pazardan çıkmasından dört yıl sonra geldi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu