Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

5,5 Milyon TL Faiz Ödemesi Yapan Zorlu Enerji Hisselerinde Satışlar Sürüyor

Temmuz ayının başından bu yana negatif dalgalı hareket eden Zorlu Enerji hisselerinin, aylık kaybı %3’e dayandı.
5,5 Milyon TL Faiz Ödemesi Yapan Zorlu Enerji Hisselerinde Satışlar Sürüyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Zorlu Enerji Elektrik Üretim A.Ş. dönemi gelen faiz ödemesi hakkında kamuoyu açıklamasında bulundu. 84.470.000 TL nominal değerli, 370 gün vadeli, TRSZORN42220 ISIN kodlu tahvilin birinci kupon dönemine ait faiz ödemesinin bugün itibarıyla yapıldığını bildirdi.

Nitelikli yatırımcıya satış şeklinde yapılan tahvil ihracında, birinci kupon dönemine ait ödenen faiz miktarı 5.554.240,38 TL olarak açıklandı. Faiz oranı %6,5754 üzerinden uygulandı. Yıllık basit faiz oranı %25,00, bileşik faiz oranı %27,39 oldu.

Kupon sayısı 4 olan değişken faizli tahvil ihracının, bir sonraki ödemesi 26.10.2021 tarihinde yapılacak. Faiz oranı ise %6,2329 olarak uygulanacak.

Şirket hisseleri güne yatay başladıktan sonra düşüş yönünde hareket etti.
Zorlu Enerji Hisseleri Satış Baskısında
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

ZOREN kodlu hisseler dünkü işlemleri 1,82 liradan kapattı. Bu sabah aynı seviyeden açılıp 1,80’e indi. Bu seviye beş günlük işlem döneminin en düşüğü olarak kaydedildi. Okların kırmızıyı gösterdiği hisse performansında, haftalık değişim %1,62 düşüşü işaret ediyor.

Aylık bazda %2,67 oranında değer kaybeden hisseler, 1,77 – 1,95 arasında gidip geldi. Yatırımcısına kaybettirdiği oran yıllık olarak bakıldığında daha büyük miktarda. En düşük 1,77, en yüksek 3,20 lirayı gören Zorlu hisseleri, son bir yılda yatırımcısına %30 negatif getiri sundu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu