Yatırım yapmaya başla!

EuroBasket 2017’nin Parlayan Yıldızları

Ülkemizin de ev sahipleri arasında bulunduğu EuroBasket 2017’de sona gelindi. Biz de bu vesileyle, turnuvada öne çıkan, yıldızı en çok parlayan basketbolcuları derledik.
EuroBasket 2017’nin Parlayan Yıldızları

Ülkemizin de ev sahipleri arasında bulunduğu EuroBasket 2017’de sona gelmiş bulunuyoruz. Türkiye’nin son 16’da İspanya’ya elenerek veda ettiği turnuva, birçok üst düzey maça ve basketbol adına harikulade bir şölene sahne oldu. Kusursuza yaklaşan bir organizasyonda, akılda kalan en önemli detayların başında ise yıldızını bir kez daha parlatan sporcular gelmektedir.

Bunlar içerisinde adını tüm yerküreye yaymış, herkesçe takdir edilmiş oyuncular olduğu gibi, genç yaşına rağmen beklentilerin üzerine çıkan isimler de bulunuyor. Basketbolu güzelleştiren, mücadeleden bir an olsun kaçınmayan ve her daim elinden gelenin en iyisini yapmak adına çabalayan, turnuvanın yükselen yıldızlarını sizler için listeledik. İşte EuroBasket’i değerli kılan, en önemli yıldızlar!

18 Andrei Mandache (Romanya)

Andrei Mandache (Romanya)EuroBasket 2017’nin ev sahiplerinden biri olarak sahneye çıkan Romanya, doğrusunu söylemek gerekirse turnuvanın en zayıf takımlarından biri. Nitekim turnuvayı galibiyetsiz kapatmaları da onların kağıt üzerindeki güçsüzlüğünü perçinliyor. Ancak Romanya Milli Basketbol Takımı içerisinde öne çıkan Andrei Mandache, deyim yerindeyse turnuva tarihine de adını altın harflerle yazdırmış durumda. Geçtiğimiz yılı Oredea takımında geçiren yıldız şutör, takımının sayı yükünü sırtlamasının yanı sıra oyunun her alanına etki etmeyi de başarmıştır.

Malumunuz, Avrupa’da hele hele böylesi büyük turnuvalarda, çok yönlü oynamak pek mümkün olan bir şey değil. Ancak Mandache, Karadağ ile oynana maçta 22 yıl sonra gerçekleşen bir ilkin altına imzasını attı. Yıldız basketbolcu, Avrupa Şampiyonası’nda 22 yıl sonra triple-double yaparak dikkatleri üzerine çekmiştir. Turnuvayı da 11 sayı, 4.8 ribaund ve 5.2 asist ortamalarıyla bitiren oyuncu, üst düzey performansına rağmen, takımını bir üst tura çıkaramamıştır. Ancak tüm olumsuzluklara rağmen kendi yıldızını parlatarak adından söz ettirmiştir.

17 Gabe Olaseni (Büyük Britanya)

Gabe Olaseni (Büyük Britanya)EuroBasket 2017’nin zayıf takımlardan biri olarak lanse edebileceğimiz Büyük Britanya, esasen basketboldan da çok uzak bir ülke. Futbolun beşiği olarak bilinen İngiltere’nin, basketbolu her daim ikinci plana ittiği herkesçe bilinir. Ancak son yıllarda yaptıkları atılımlar, onları büyük turnuvalarda izlememizin önünü de açmıştır. Her ne kadar Büyük Britanya, başarılı sonuçlar alamasa da, zaman zaman çıkardığı başarılı basketbolcular ile adından söz ettirmekte.

Bunun son örneği ise turnuvada inci gibi parıldayan Gabe Olaseni. Takımının en büyük hücum silahı olarak öne çıkan basketbolcu, özellikle geçiş oyunundaki başarısı ve atletizm ile EuroBasket 2017’nin başarılı isimlerinden biri olarak öne çıkmaktadır. 16.8 sayı ve 11.2 ribaund ortalamalarıyla dikkat çeken Olaseni, takımının gruptan çıkaramasa da, kendi adını dosta düşmana duyurarak büyük bir başarının altına imzasını atmıştır.

16 Melih Mahmutoğlu (Türkiye)

Melih Mahmutoğlu (Türkiye)Son Euroleague şampiyonu Fenerbahçe’nin kaptanı olarak EuroBasket 2017’de arz-ı endam eden Melih Mahmutoğlu, esasen bu turnuvada göğsümüzü kabartan detayların başında gelmektedir. Yalnızca attığı üçlükler ile değil, aynı zamanda hücuma getirdiği enerji ile de dikkat çeken Melih, süre aldığı zaman ne denli katkı sağlayabileceğinin mesajını da herkese vermiştir.

Milli takımımız son 16 turunda turnuvaya veda etmiş olsa da Melih, her maç yükselen grafiği ve attığı sayılarla yalnızca 12 Dev Adam’ın değil, aynı zamanda turnuvanın da yükselen yıldızlarından olmayı başarmıştır. EuroBasket 2017’yi 14 sayı ortalama ile tamamlayan şutör, attığı üçlüklerle rakiplerin korkulu rüyası haline gelmiş ve yeni sezon öncesi koç Obradovic’e de hazır olduğu mesajını ince bir şekilde göndermiştir.

15 Bojan Bogdanovic (Hırvatistan)

Bojan Bogdanovic (Hırvatistan)Bir dönem Fenerbahçe forması da giyen Bojan Bogdanovic, her daim hücumdaki üstün performansı ve skorer kimliği ile tanınmaktadır. Nitekim geçtiğimiz yıl NBA takımlarından Washington Wizards forması giyen Bojan, hücumdaki efektif oyunuyla kendisini Amerika’da da kanıtlamış vaziyette. Onu bir kez daha İstanbul’da gördüğümüz turnuva olan EuroBasket 2017, esasen yıldız oyuncunun ne denli büyük bir star olduğunu bir kez daha kanıtlamasına da vesile olmuştur.

İspanya’nın ardından grubu ikinci sırada bitiren ve son 16’da Rusya’ya elenen Hırvatistan’ın en önemli kozu olan Bojan, kuşkusuz turnuvanın da en büyük yıldızlarından biri olarak öne çıkmaktadır. Özellikle top eline geldi mi, potaya gitmekten korkmayan oyunu ve mesafe tanımaksızın attığı şutlarla adından söz ettirmiştir. Turnuvayı da 22.5 gibi yüksek bir sayı ortalaması ile tamamlayan Bojan Bogdanovic, modern basketbola uygun oyun stili ile de izlemesi son derece keyifli olan bir star olarak kendisini belli etmektedir.

14 Jonas Valanciunas (Litvanya)

Jonas Valanciunas (Litvanya)Dünya basketboluna birçok star kazandıran Litvanya’nın son gözdesi olarak arz-ı endam eden Jonas Valanciunas, beklentileri karşılayarak bir kez daha adından söz ettirmeyi başarmıştır. EuroBasket 2017’nin en yetenekli uzunlarından biri olarak öne çıkan yıldız basketbolcu, pota altını domine eden oyunuyla, rakiplerine korku salmayı başarmıştır. Litvanya’nın Almanya ve İtalya’nın önünde grubu lider bitirmesinin önünü açan Jonas, ne var ki son 16 turunda Yunanistan’a elenmelerine engel olamamıştır.

1992 doğumlu olan ve halihazırda NBA’de forma giyen Valanciunas, kendi yaş grubunun en büyük starı olmakla kalmamış, aynı zamanda bu turnuvada da ne değerli bir uzun olduğunu bir kez daha kanıtlamıştır. Oyunu iki yönlü oynayışıyla muadillerinden ayrılan basketbolcu, hem hücumda hem savunmada üzerine düşüne fazlasıyla yerine getirmiştir. EuroBasket 2017’yi, 15.8 sayı ve 12 ribaund ortalamalarıyla kapatmış ve ne denli büyük bir star olduğunu herkese hatırlatmıştır.

13 Adam Hanga (Macaristan)

Adam Hanga (Macaristan)Turnuvanın kâğıt üzerindeki zayıf takımlarından olarak gösterilen Macaristan’ın, esasen gruptan çıkması dahi sürpriz olarak gösteriliyordu. Ancak onlar İspanya ve Hırvatistan gibi güçlü rakiplerin bulunduğu grupta, Çekya ve Romanya’yı geride bırakarak bir üst tura çıkmayı başardı. Her ne kadar son 16 turunda Sırbistan’a yenilseler dahi, gösterdikleri mücadele ile birçoklarının takdirini kazanmayı başardı. Tabii ki bu noktada parantez açılması elzem olan isim ise, takımın yıldızı Adam Hanga. Geçtiğimiz yıl İspyanya’nın güçlü ekibi Baskanio’da forma giyen Macar yıldız, esasen savunmacı kimliği ile öne çıkan bir isim.

Ancak bu turnuvada, takımın liderliğine savunarak sazı ele alan Adam Hanga, hücumda da kariyerinin zirvesine ulaştı. Her daim oyunu tek yönlü oynadığı için eleştirilen Hanga, gerektiğinde ne denli büyük bir sayı tehdidi olabileceğini de göstermiştir. Turnuvayı, 14 sayı ve 4.2 ribaund ortamaları ile bitiren Hanga, yalnızca Macar takımının sürpriz yapmasının önünü açmamış, aynı zamanda başarılı oyunuyla da turnuvanın beklenmedik yıldızlarından olarak öne çıkmıştır.

12 Dennis Schroder (Almanya)

Dennis Schroder (Almanya)Nowitzki’nin milli takımı bırakmasının ardından, Almanya’nın en önemli starı olarak çıkan Schroder, EuroBasket 2017’de de takımını sırtlayan isim olarak sivrilmiştir. Özellikle atletik yapısı ve hızlı hücuma çıkışı ile rakiplerini kolay ekarte edebilen Schroder, yalnızca Almanya’nın değil, turnuvanın da en önemli oyuncularından biri olarak fark yaratmayı başarmıştır. Grubu Litvanya’nın ardından ikinci bitiren Almanya’ya, esasen kimse daha fazla şans tanımıyordu.

Ancak onlar büyük bir sürprizin altına imza atarak son 16’da Fransa’yı geride bırakarak adını çeyrek finale yazdırdı. Tabii burada başrolde olan yegane ismin Dennis Schroder olduğunu söylemekte yarar var. Takımını çeyrek finale kadar emin adımlarla taşıyan yıldız basketbolcu, burada İspanya duvarına toslasa da, adını daha da yüceltmeyi bilmiştir. Turnuvayı 23.7 sayı ve 5.6 asist ortalamalarıyla tamamlayan Schroder, böylelikle EuroBasket 2017’nin hem parlayan yıldızı olarak dikkat çekmiş hem de turnuvanın en iyi oyun kurucularından biri olarak öne çıkmıştır.

11 Cedi Osman (Türkiye)

Cedi Osman (Türkiye)Malumunuz, 12 Dev Adam uzun süre sonra ilk defa bu denli tecrübesiz bir kadroyla turnuvaya katıldı. Gençlerden oluşan ve yaratıcı oyuncu eksiği ilk bakışta belli olan milli takımda sazı kimin ele alacağı sorusu, kadro oluştuğundan beri gündemdeydi. Tam da bu noktada, sorumluluktan kaçmayan ve oyununa seviye atlatmayı başaran Cedi Osman ön plana çıktı. 12 Dev Adam’ın hem savunmada hem hücumda lideri konumuna yükseldi. Önümüzdeki sezon NBA takımlarından Cleveland Cavaliers’ın formasını giyecek olan ve LeBron James gibi bir dünya starı ile aynı takımda oynama şansına erişecek Cedi, esasen hızlı yükselişinin tesadüf olmadığını dosta düşmana Eurobasket 2017’de kanıtladı.

Bitmek bilmeyen enerjisi, sahaya koyduğu karakteri ve akıllı oyunuyla, rol oyuncusundan bir lidere evrildi. O, hem uzun yıllar milli takımın aradığı kan olduğu mesajını bizlere verdi hem de turnuvanın parlayan yıldızı olarak sivrilmeyi başardı. EuroBasket 2017’de 16 sayı, 5 ribaund ve 3.8 asist ortamaları tutturan Cedi, top çalma ve blok konusunda da üzerine düşeni fazlasıyla yerine getirdi ve oyunun her alanına katkı sağlayabilecek bir yıldız olduğunu tüm basketbolseverlere ispatladı. Yerli-yabancı tüm otoritelerce turnuvanın yükselen değerlerinden gösterilen Cedi, potansiyelini kanlı canlı ortaya koyarak takdiri de hak etmiştir.

10 Luigi Datome (İtalya)

Luigi Datome (İtalya)Ülkemizde Fenerbahçe forması giyen ve takımının Euroleague şampiyonluğuna ulaşmasındaki en önemli değişkenlerden olan Datome, performansını yukarı çekmeye devam ediyor. Eksiklerle dolu İtalyan kadrosunun öne çıkan oyuncusu olmaya başaran Datome, liderlik yaptığı takımının öncü ismi olmayı başarmış durumda. Turnuvada çeyrek final görme başarısı gösteren İtalya, esasen birçok yıldızı bünyesinde barındırıyor.

Ancak Obradovic tedrisatından geçmiş Datome, takımını sırtlayan ve tüm o yıldızlara liderlik yapan yegane isim olarak fark yaratıyor. EuroBasket 2017’de 15 sayı ve 4.3 ribaund ortalamaları tutturan yıldız basketbolcu, istatistik kağıdına yansımayan özellikleri ile de dikkat çekiyor. Özellikle oyunun sıkıştığı anlarda sazı eline almaktan çekinmeyen ve sahaya koyduğu karakterle sivrilen Datome, İtalya’nın en önemli kozu olurken, turnuvanın da parlayan yıldızlarından olarak öne çıkmayı başarmıştır.

9 Pau Gasol (İspanya)

 Pau Gasol (İspanya)Sırada, dünya basketbol tarihinin gördüğü en büyük yıldızlardan biri var. Kendisini NBA’de de kanıtlamış, taraflı-tarafsız herkesin saygısına nail olmuş bir isimdir esasen Pau Gasol. 37 yaşında olmasına rağmen, ülkesi adına bir kez daha forma giyen Gasol, ortaya koyduğu performansla da turnuvada bir kez daha yıldızını parlatmayı başarmıştır. Yarı finale kadar yükselen İspanya’nın en önemli kozu olarak beliren Gasol, isminin büyüklüğünün yanı sıra, oyunuyla da izleyen herkesi büyülemeyi başarmaktadır.

Sahanın her noktasına hakim, yalnızca sayıyı düşünmeyen, takımdaşlığı öne çıkaran ve galibiyeti her şeyin üzerinde tutan İspanyol uzun, özverili oyunu sayesinde de herkesin imrenen gözlerle takip ettiği bir sporcu. İlerleyen yaşına rağmen, gençlere taş çıkarırcasına oynayan Pau Gasol 16.1 sayı ve 7.4 ribaund ortamaları ile oynadığı EuroBasket 2017’nin açık ara en büyük yıldızlarından biri olarak belirmektedir.

8 Janis Timma (Letonya)

Janis Timma (Letonya)Milli takımımızla aynı grupta yer alan Letonya, doğruyu söylemek gerekirse turnuvanın sürpriz ekiplerinden. Özellikle hücumda ortaya koydukları performansla dikkatleri üzerine çeken Letonya’nın fark yaratan oyunculardan biri ise, kuşkusuz Janis Timma. Geçtiğimiz yılı Rus ekiplerinden Zenit’te geçiren Timma, bitmek bilmeyen enerjisi ve takıma olan katkısıyla ilgi odağı olan bir isim.

Özellikle Porzingis önderliğinde ilerleyen Letonya’nın dikkate değer isimlerinden olmayı başaran Timma, turnuvanın da sürpriz yapan yıldız adaylarından biri olarak belirmektedir. Oyunu iki yönlü oynayabilen ve topsuz oyunda da fazlasıyla efektif olan basketbolcu, Letonya’yı güçlü kılan unsurların başında geliyor. Turnuvayı, 14.3 sayı 5.4 ribaund ve 4 asist ortalamalarıyla tamamlayan Timma, sahada olduğu her an takımına verdiği katkıyla, izlemesi keyifli basketbolculardan biri olarak da öne çıkmıştır.

7 Lauri Markkanen (Finlandiya)

Lauri Markkanen (Finlandiya)Gelelim turnuvanın en büyük yıldızlarından biri olarak öne çıkan Lauri Markkanen’e. Özellikle son yıllarda oynadığı hızlı ve şuta dayalı basketbol ile adından söz ettiren Finlandiya, alttan yetişen jenerasyonuyla da daha çok üst seviyelerde olacağını ispatlamış durumda. Bunun en büyük örneği ise Markkanen’in EuroBasket 2017’de ortaya koyduğu performans. Takımını Fransa ve Yunanistan gibi iki dev ekolün önünde ikinci olarak bir üst tura çıkaran ana etmen olan Markkanen, son 16’da ise İtalya karşısında tecrübesizliğinin kurbanı olmuştur.

Ancak, turnuvaya adını altın harflerle kazıyan 1997 doğumlu yıldız, gelecek adına ise fazlasıyla umut vadetmektedir. EuroBasket 2017’de 19.5 sayı ve 5.7 ribaund ortalamasıyla oynayan 2.13 boyundaki pivot, daha uzun yıllar dünya basketbolunda adından söz ettireceğinin mesajını da dosta düşmana vermiştir.

6 Kostas Sloukas (Yunanistan)

Kostas Sloukas (Yunanistan)Avrupa basketbolunun en büyük ekollerinden olan Yunanistan, nispeten zayıf bir kadroyla EuroBasket 2017’de boy gösteriyor. Takımın en büyük yıldızları Vasilis Spanulis ve Giannis Antetokounmpo ise, sakatlıkları dolayısıyla turnuvada yer alamadı. Tam da bu aşamada tüm Yunan taraftarların merak ettiği husus; takıma kimin liderlik edeceği hususu idi. İşte bu noktada ateşten gömleği giyen isim ise, Fenerbahçe forması giyen Kostas Sloukas oldu.

Takımını çeyrek finale kadar taşıyan ve el yakan topları kullanmaktan geri durmayan Sloukas, Yunanistan’ın en önemli kozu olarak fark yarattı. Gerek saha içinde yaptığı liderlik gerekse hücuma getirdiği enerji ile turnuvanın da en büyük stalarından bir olarak öne çıkmayı başardı. EuroBasket 2017’yi 14.9 sayı 3.4 ribaund ve 4.1 asist ortalamaları ile tamamlayan yıldız sporcu, mücadeleden kaçmayan yapısı ve özgüvenli duruşu ile bir kez daha takdir toplamıştır.

5 Goran Dragic (Slovenya)

Hali hazırda NBA’de forma giyen en iyi Avrupalılardan olan Goran Dragic, kalitesine yaraşır bir performansı da EuroBasket 2017’de sergilemekte. Turnuvanın açık ara en büyük yıldızlarından olan ve takımını finale kadar taşıyan Goran Dragic, yeteneğini anbean sahaya yansıtan bir isim. Gerek takımına liderlik edişi, gerekse hücumda sazı eline alışıyla başlı başına bir star. EuroBasket 2017’nin en büyük sürprizlerinden biri olarak lanse edebileceğimiz Slovenya’nın bu denli başarılı olmasındaki gizli etmen olan Dragic, esasen herkesin saygı duyduğu bir basketbolcu.

Mücadeleden asla kaçmayan, takımını galibiyeti götürmek adına elini taşın altına sokan, bunu yaparken de bencillikten uzak duran Dragic, her koçun takımında görmek isteyeceği türden bir guard. Nitekim onun sahaya bu denli karakterini koyuşu, diğer Sloven oyuncuların performansını da arttırmış ve takımın finale kadar gelmesinin önünü açmıştır. Keza Dragic’in istatistik kağıdına baktığımızda da oyuna tam anlamıyla hükmeden bir yıldız ile karşılaşmaktayız. 21 sayı, 4.1 ribaund ve 5.4 asist ortalamalarıyla oynadığı turnuvada Dragic için, parkenin gördüğü en büyük yeteneklerden biri yakıştırmasını rahatlıkla yapabiliriz.

4 Kristaps Porzingis (Letonya)

Kristaps Porzingis (Letonya)Letonya basketbolunun dünyaya armağan ettiği en büyük starlardan olan Porzingis, NBA’de forma giyen ve ilerleyen yıllarda efsane olma potansiyelini taşıyan büyük bir yıldız adayı. EuroBasket 2017 ise, onu tam anlamıyla bir star seviyesine çıkaran, potansiyelini gözle görülür kıran bir turnuva oldu. Milli takımızla aynı grupta yer alan Letonya’nın en önemli kozu, aynı zamanda tüm basketbolseverlerin izlemekten keyif aldığı bir basketbolcu olarak öne çıktı.

Takımını çeyrek finale kadar taşıyan Porzingis, 2.18’lik boyuna rağmen attığı yüksek yüzdeli şutlarla fark yaratmayı başardı. En önemlisi mücadeleden kaçmadı ve rakiplerinin korkulu rüyası oldu. New York Knicks forması giyen ve tüm yaz boyunca Dirk Nowitzki ile şut idmanı yapan Porzingis, turnuvada en iyi hazırlanan oyuncalardan biri. Nitekim onun bu hazırlık dönemi meyvesini verdi ve harikulade bir performansı da beraberinde getirdi. EuroBasket 2017’de 23.6 sayı ve 5.9 ribaund ortalamaları tutturan 22 yaşındaki star, turnuvanın parlayan isimlerinden biri olarak da meraklı gözleri üzerine çekmiştir.

3 Bogdan Bogdanovic (Sırbistan)

Bogdan Bogdanovic (Sırbistan)Teodisic, Bjelica ve Jokic gibi yıldızlardan yoksun olarak İstanbul’a gelen Sırbistan’ın, nasıl bir performans ortaya koyacağı fazlasıyla merak konusuydu. Ancak onlar yılların getirdiği tecrübe ve ekol olmanın avantajı ile bir kez daha finale kadar yükselmiş durumda. Tabii bu süre zarfı içerisinde Sırbastın’in en büyük kozu olarak da Fenerbahçe ile Euroleague şampiyonluğu yaşadıktan sonra NBA’in yolu tutan Bogdan Bogdanovic öne çıkmakta.

Takımının tam anlamıyla lideri olan ve elini taşın altına koymaktan bir an olsun geri durmayan Bogdan, kritik anlarda bulduğu sayılarla Sırbistan’ı yenilmesi zor bir takım haline getirmiştir. Nitekim en belirgin karakteristik özelliği olan özgüven, onu bir kez daha büyük bir star olarak addetmemizin önünü açmıştır. Turnuvada şu ana dek 20.3 sayı ve 5 asist ortalamaları tutturan Bogdanovic, bir kez daha ne denli kaliteli bir basketbolcu olduğunu herkese kanıtlayarak EuroBasket 2017’nin en büyük yıldızlarından olmayı başarmıştır.

2 Aleksei Shved (Rusya)

Aleksei Shved (Rusya)Rusya’nın en büyük kozu olarak arz-ı endam eden Shved, esasen turnuvanın da durdurulması en zor skoreri olarak öne çıkmaktadır. Yalnız sayı atmayan, aynı zamanda arkadaşlarına da doğru pozisyonu hazırlayan yıldız oyuncu, Rusya’ya liderlik yapmasıyla da fark yaratıyor. Nitekim onun bu başarılı performansı, Rusya’yı yarı finale kadar taşımış ancak burada Bogdanovic duvarına çarpmalarıyla nihayet ermiştir.

Ancak Shved’in tüm turnuva boyunca gösterdiği performans ve sorumluluktan kaçmayışı, uzun süre hafızalardan silinmeyecek bir kahramanlık hikayesini de beraberinde getirmiştir. Keza yıldız basketbolcu, ne zaman oyun sıkışsa, takımının sayıya ihtiyacı olsa her daim orada olmuş ve kriz anlarının bir numaralı kurtarıcısı olmuştur. Onun bu üstün performansı istatistik kağıdına da aynı şekilde yansımıştır. Nitekim Shved, EuroBasket 2017’yi 25.1 sayı ve 6.3 asist ortalamalarıyla bitirerek, bireysel olarak da en ulaşılmaz performansın altına imzasını atmıştır.

1 Luka Doncic (Slovenya)

Luka Doncic (Slovenya)Gelgelelim listemizin zirvesine. Luka Doncic, 1999 doğumlu, bir başka deyişle henüz 18 yaşındaki bir yıldız adayıdır. Ancak ne var ki, onun EuroBasket 2017’de ortaya koyduğu performans, silme yıldızlara taş çıkartacak cinsten. Sanki yıllardır parkelerdeymişçesine mücadele eden, aklını sahaya her daim yansıtan Doncic, kritik anlarda da eli hiç titremeden potaya gidebilen bir isim. Nitekim onun ortaya koyduğu bu başarılı performans, yalnızca bizim değil, tüm otoritelerin onu, turnuvanın parlayan yıldızı olarak addetmesine vesile olmaktadır.

Slovenya’nın final yürüyüşünde Dragic ile birlikte en çok varlık gösteren isim olan Doncic, genç yaşına rağmen oynadığı basketbolla, gümbür gümbür gelen ayak seslerini de tüm dünyaya duyurmuştur. An itibariyle 15.1 sayı, 8.3 ribaund ve 3.8 asist ortalamaları tutturan Doncic, bitmek bilmeyen enerjisi ile oyunun her alanına katkı veren bir sporcu olarak öne çıkıyor. 2.01 boyunda olan ve Real Madrid forması giyen yıldızın henüz 18 yaşında olduğunu bir kez daha hatırlatalım!

BONUS Andrei Kirilenko

Andrei KirilenkoKirilenko’nun bu listede ne işi var demeyin. Çünkü o, EuroBasket 2017’nin asıl büyük yıldızı olarak arz-ı endam ediyor. Nasıl mı? Şimdilerde Rusya Basketbol Federasyonu başkanlığını üstlenen Kirilenko, gerek özgün tarzı, gerek açıklamaları, gerekse saha içine müdahale edişi ile İstanbul’da en çok konuşulan isimlerden biri olarak öne çıktı. Saha kenarında her daim t-shirtle oturan ve “Eğer Putin Türkiye’ye gelirse takım elbise giyeceğim” diyen Kirilenko, aynı zamanda bitmek bilmez enerjisiyle de dikkatleri üzerine çekmiştir.

Özellikle Rusya’nın yıldız oyuncusu Aleksei Shved’e sürekli olarak direktifler veren ve Rusya koçundan rol çalan Kirilenko, maç boyunca bir an olsun susmayan duruşuyla da yüzleri gülümsetmeyi başarmıştır. Tüm bunları birleştirdiğimizde ise, onu turnuvanın parlayan yıldızlarından biri olarak lanse etmek, kaçınılmaz bir süreç halini almaktadır.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Kimdir kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum