Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Erdoğan’dan Metaverse Açıklaması: Değişim Çok Büyük

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ak Parti tarafından düzenlenen Forum Metaverse'de önemli açıklamalarda bulundu.
Erdoğan’dan Metaverse Açıklaması: Değişim Çok Büyük
Son Güncelleme: 
Yorum

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ATO Congresium’da Forum Metaverse’e katıldı. Bu dünyada ilk kez bir cumhurbaşkanının sanal mecrada katıldığı bir etkinlik oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan Ankara’da katıldığı etkinlikte açıklamalarda bulundu.

Erdoğan etkinliğe dair açıklamasında, İnsanlık tarihinde ,dünyanın tamamında bu kadar çok bireyi içine alan değişimlerin bu denli kısa sürede gerçekleştiği bir başka dönemin olmadığını belirterek, 5 nesilde dünyanın yaşadığı değişimin çok büyük olduğunu kaydetti.

‘Metaverse ve Web 3.0 Karmaşık Bir Teknolojik Dönüşüm’

'Metaverse ve Web 3.0 Karmaşık Bir Teknolojik Dönüşüm'
Kaynak: Twitter

Cumhurbaşkanı Erdoğan babalarımızın giyim kuşamdan, sanayi devrimiyle ortaya çıkan kimi araçları kullanmaya elektrik, televizyon, telefon gibi kimi imkanlarla tanışmaya varan gelişmelerle modern dünyaya adım attığını, kendi nesillerinde ise tarlada sabandan elektrik donanımlı traktörlere, evde siyah beyaz tüplü televizyondan internetin sunduğu sınırsız medya alternatiflerine baş döndürücü bir devrime şahitlik ettiklerini söyledi.

Evlatlarımızın bu büyük dijital devrimin aktif kullanımından içerik üretimine, teknik donanımından yazılımına kadar tüm süreçlerin içinde olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Torunlarımız ise konuya hakimiyetleri ve kullandıkları teknolojik araçların zenginlikleriyle, bizim kavrayabileceğimizin çok ötesinde bir dünyada yaşıyorlar.” ifadelerini kullandı.

Metaverse ve Web 3.0’ın çok daha karmaşık bir teknolojik dönüşümün üzerinde inşa edilen mecralardan olduğuna dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu noktada 5G, 6G gibi yeni altyapı teknoloji ve yatırımların hızla inşa edilmesi gerektiğini belirtti.

Dünyanın dijital teknolojiler üzerinde yeni bir döneme doğru gittiğini vurgulayan Erdoğan, gençlerin bu kaçınılmaz geleceğe en doğru, güvenli, güçlü donanımlı şekilde hazırlamak gerektiğini söyledi.

Sosyal Medya Kartel Haline Geldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gündeminde sosyal medya platformları da vardı. Bu mecraların kartel haline geldiğini, hukuki ve ahlaki olarak sınır tanımadığını belirten Erdoğan, “Bu bile tek başına bu alanda mutlaka kendi yolumuzu çizmemiz gerektiğinin en somut ifadesidir.” ifadelerini kullandı.

Erdoğan, siber ve dijital alanda işlenen suçlar karşısında küresel şirketlerin keyfi tasarruflarıyla karanlık amaçlara hizmet eden algoritmaların,  paranın, ve sapkın yönelimlerin hakim olduğunu ortaya koyduğunu söyledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu