Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Eczacıbaşı FDA ile 2022 Başında Type C Toplantısını Gerçekleştirecek

Eczacıbaşı, ABD'li Sesen Bio ile anlaşmasında gelinen son noktanın görüşülmesi için FDA ile 2022 başında Type C olarak adlandırılan toplantıyı gerçekleştireceğini duyurdu.
Eczacıbaşı FDA ile 2022 Başında Type C Toplantısını Gerçekleştirecek
Son Güncelleme: 
Yorum

EİS Eczacıbaşı İlaç Sınai ve Finansal Yatırımlar Sanayi ve Ticaret A.Ş. bugün bağlı ortaklığı EİP Eczacıbaşı İlaç Pazarlama A.Ş.’nin ABD’li Sesen Bio ile olan görüşmeleri konusunda bilgiler paylaştı.

5 Ağustos 2021 tarihinde EİP, Vicineum markalı ilacın Türkiye ve KKTC’de pazarlama ve satış hakları için ABD merkezli Sesen Bio Inc İle lisans ve dağıtım anlaşması imzalamıştı. İlacın, Food and Drug Administration (FDA) nezdinde ruhsatlandırma süreci devam ettiği ve 2021’in son çeyreğinde pazara sunulmuş olması planladığını duyurmuştu.

16 Ağustos tarihinde ise Sesen Bio tarafından iletilen bilgilere göre; Vicineum markalı ilacın başvurusuna FDA’in 13 Ağustos 2021 tarihinde eksiklik yazısı ile cevap verdiğini ve bunun üzerine Sesen Bio tarafından detayları ve sonraki adımları belirlemek için FDA’dan bir toplantı talep edildiği belirtilmişti. Type A olarak adlandırılan bu toplantısının 2021’in son çeyreğide gerçekleşmesinin beklentiği de söylenmişti.

Sesen Bio tarafından iletilen bilgiye göre FDA ile 8 Aralık’ta bu toplantı gerçekleşti ve FDA’ya yeniden onay başvurusunun yapılabilmesi için Sesen Bio tarafından ilave klinik araştırma yapılması gerektiği ifade edildi. Bu kapsamda FDA ile klinik araştırma protokolünü görüşmek için 2022’nin başlarında Type C adı verilen bir toplantının yapılmasının öngörüldüğü duyuruldu.

[buyukyazi][buyukyazi]Bu gelişmeler yaşanırken Eczacıbaşı hisseleri (ECILC) TSİ 16:18 sularında %0,27 oranında artıda 7,46 liradan işlem görüyor.
Eczacıbaşı Hisseleri Yüzde 0,27 Yükseliş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler, 7 Aralık’ta akşam saatlerinde bir yükseliş eğilimi göstermiş ve 8 Aralık’ta 7,54 liraya kadar ulaşmıştı. Dünkü işlemlerde ise dalgalı bir seyirle yeniden 7,54 lirayı test eden hisseler, günü 7,43 liradan tamamlamıştı.

Eczacıbaşı hisseleri bugünkü işlemlere yükselişle 7,46 liradan başladıktan sonra 7,62 liraya kadar ulaştı. Ardından bir gerileme kaydeden hisseler, 7,38 liraya kadar indi. Bu noktada ani bir hareket eğilimi gösteren hisseler, 7,4 ile 7,59 lira arasında gidip geldi. Ardından 7,5 sınırının altında seyretmeye başladı.

Hisselerde yukarı yönlü eğilimin güçlenmesiyle birlikte 7,58 ve 7,71 lirada bulunan direnç noktaları izlenecek. Aşağı yönde ise 7,35 ve 7,25 lirada bulunan destek noktaları takip edilecek.

Hisselerin fiyat performansı incelendiği zaman; haftalık bazda %2,35 oranında değer kazandığı görülüyor. Aylık %23,74 oranında yükselen hisseler, geçen yılın aynı zamanına göre %8,02 oranında daha yüksek bir seviyeden alıcı buluyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu