Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

ECB Başkanı Lagarde, Merkez Bankalarının Bitcoin Alımına Dair Açıklama Yaptı

Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde, merkez bankalarının BTC almalarının mümkün olmadığını söyledi.
ECB Başkanı Lagarde, Merkez Bankalarının Bitcoin Alımına Dair Açıklama Yaptı

Tesla CEO’su Elon Musk’un Tesla’sının Bitcoin’e 1,5 milyar dolar yatırım yapmasının ardından, Avrupa Merkez Bankası (ECB) başkanı Christine Lagarde, merkez bankalarının Bitcoin tutup tutmayacağına dair soru işaretlerini gideren açıklamalarda bulundu.

The Economist’in ev sahipliği yaptığı bir konferans görüşmesinde Lagarde, Bitcoin’i gerçek bir para birimi olarak görmediğini belirterek, merkez bankalarının rezerv para birimi olarak tutmayacağını vurguladı. Konuyla ilgili görüşlerini aktaran Lagarde, ‘Bu pek olası değil. Bunun söz konusu olmadığını söyleyebilirim.’ ifadelerini kullandı.

ECB Bitcoin’e Mesafeli

ECB Bitcoin’e Mesafeli

ECB Başkanı Lagarde, kısa süre önce tüm ülkeleri, özellikle G7 ve G20 ülkelerini BTC’ye yönelik daha fazla düzenleme getirmeye çağırmıştı. Son günlerde hızlı yükselişi ile dikkat çeken Bitcoin’e yönelik düzenleme yapma hazırlığında olduklarını söyleyen Lagarde, yatırım yapacak kişilerin spekülasyonlara karşı dikkatli olmaları gerektiğini belirtmişti.

ECB devletlerin bir yıldan uzun süredir uyguladığı karantina ve kapanmalar nedeniyle yaşanan ekonomik sıkıntıları bertaraf etmek için sürekli olarak para basıyor ancak yükselişi ile dikkat çeken Bitcoin’e karşı mesafeli olmaya devam ediyor. BTC’ye yatırım yapan kişiler ise negatif faiz oranları ile uğraşmadıklarını belirterek, kripto paraların daha cazip bir araç olduğunu düşünüyor.

ECB başkanı Lagarde, Bitcoin gibi kripto para birimlerine şüpheyle yaklaşmasına rağmen, koronavirüs salgınının ekonomileri daha hızlı dijital benimsemeye ittiğini ve dijital euro’nun dört yıl içinde hazır olabileceğini belirtti.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum