Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Düşük Karbon Kahramanı Ödülü Alan Biotrend’de Hisseler %5 Geriledi

Günün ilk saatlerinde tavan fiyatı gören Biotrend hisseleri ikinci yarıda %4,5 ekside işlem görürken, ortalama kayıp %5’i geçti.
Düşük Karbon Kahramanı Ödülü Alan Biotrend’de Hisseler %5 Geriledi
Son Güncelleme: 
Yorum

Biotrend Çevre ve Enerji Yatırımları A.Ş. 7. İstanbul Karbon Zirvesi’nde “Düşük Karbon Kahramanı” ödülüne layık görüldü. Söz konusu zirve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve İstanbul Teknik Üniversitesi’nin (İTÜ) ana desteği ile Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim Derneği (SÜT-D) tarafından gerçekleştirildi.

Çevrim içi düzenlenen zirvede, Aksa Doğalgaz da kağıtsız ofis, karbonsuz yeşil muhasebe projesiyle aynı ödülün sahibi oldu. Şirket sürdürülebilirlik faaliyetleri ve karbon ayak izini sıfırlamaya yönelik çalışmalarıyla, geride bıraktığımız iki yıl da Düşük Karbon Kahramanı ödülünü almıştı.

Şirketin BIOEN koduyla Yıldız Pazar’da işlem gören hisseleri, Çarşamba günü sert dalgalanma gösterdi.
Biotrend Hisseleri Düşüyor
Kaynak: Investing

Hisseler güne 38 liradan başladı. Son kapanışta da bu fiyatı kaydetmişti. Açılışın hemen ardından keskin yükselerek 41,8 liraya tırmandı. Bu seviye tüm zamanların en yükseği olarak kaydedildi.

Zirve sonrasında yeniden sert hareketlilik gösteren hisseler, bu kez %5’e yakın geriledi. Saat 14.28’de %4,21 azalışla 36,40 liradan işlem görüyor. Gün içinde gördüğü en düşük fiyat ise 35,5 lira oldu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu