Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Dünyanın En Zengin Genci Alexandra Andresen’in İlgi Çekici Hayatına Göz Atın

Dünyanın En Zengin Genci Alexandra Andresen’in İlgi Çekici Hayatına Göz Atın

Bilindiği üzere dünyaca ünlü Forbes dergisi geçtiğimiz gün, dünyanın en zenginleri listesini açıkladı. Listede en az birinci olan Bill Gates kadar dikkat çeken bir isim daha vardı. Listede 1476’ncı sırayı alan ve dünyanın en genç zengini olan Alexandra Andresen. Henüz 19 yaşında olan ve Forbes verilerine göre 1,2 milyon dolarlık bir servetin mirasçısı Alexandra, dünyanın en merak ettiği isimlerden biri oldu. Sizler için tüm gözlerin üzerinde olduğu dünyanın en zengin genci olan Alexandra’nın, öne çıkan yönlerini ve merak edilenleri derledik. Ayrıca Forbes’in açıkladığı dünyanın en zenginleri listesi hakkında detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Zenginliğini aile şirketine borçlu

Alexandra Andresen’in Forbes listesinde kendisine 1476’ncı sırada yer bulması ve dünyanın en zengin genci olmasının arkasında yatan en büyük neden annesi ve babası. Alexandra’nın ailesi, Ferd adlı bir aile şirketinin sahibi. Şirketin Alexandra Andresen haricinde iki ortağı bulunuyor ve bunlar; Alexandra’nın babası Johan ve Alexandra’in kız kardeşi Katharina. İki kız kardeşin Ferd şirketinden hisseleri bulunmakta. Alexandra’nın şirketteki hissesi ise yüzde 42,2 oranında. Henüz 19 yaşında olan Alexandra Norveç’te yaşıyor ve sanılanın aksine orta sınıf bir hayatı var. Alexandra’nın hayattaki en büyük amacı ise veganlığı tüm dünyaya tanıtmak ve yaymak. Bu doğrultuda Alexandra’nın hayvanlarla olan ilişkileri ise oldukça iyi. Alexandra en büyük zevkinin at binmek olduğunu verdiği röportajlarda sıklıkla duyuruyor. Ayrıca Alexandra bu denli bir servetin mirasçısı olmasına rağmen, hala para biriktirdiğini söylüyor. Tüm dünyanın onun zenginliğini öğrenmesinden sonra hayatını ve ideallerini hiçbir şekilde değiştirmeyeceğini belirten Alexandra, bunun kendisini etkilemesine izin vermeyeceğini ifade etti.

Johan H. Andersen mirasını kızlarına paylaştırdı

Şirketin kurucusu olan Alexandra Anresen’in babası Johan H. Andersen, oldukça ilginç bir karar alarak, yıllar önce kurduğu aile şirketi Ferd’in hisselerinin toplam yüzde 80’ini iki kız kardeş arasında paylaştırdı. Katharine ve Alexandre kardeşlere henüz çok erken yaşlarda olmalarına rağmen büyük güven duyan baba Johan H. Andersen, çocukların pozisyonunu şimdiden belirlemenin oldukça önemli olduğunu belirterek, aynı zamanda bu kararla şirkete de büyük bir katkıda bulunduğunu ifade ediyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Kimdir kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum