Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Kaspersky: Dünya Henüz Kripto Para Birimlerine Hazır Değil!

Rus siber güvenlik uzmanı Eugene Kaspersky, kripto para birimlerinin harika bir fikir olduğunu ama dünyanın henüz onlara hazır olmadığını dile getirdi.
Kaspersky: Dünya Henüz Kripto Para Birimlerine Hazır Değil!
Son Güncelleme: 
Yorum

Rus milyarder Eugene Kaspersky, kripto para birimleri ile ilgili olarak Dubai merkezli Arabian Business dergisine konuştu. Kripto para birimlerinin vaktinden önce geldiğini söyleyen Kaspersky, bitcoinin para birimi olarak harika özelliklere sahip olmasına rağmen, mevcut finansal sistemi değiştireceğine inanmıyor.

Kaspersky Labs CEO’su “Kripto para birimleri harika bir fikir, ancak dünya henüz onlar için hazır değil,” ifadelerini kullandı.

Dünya Kripto Paraya Hazır DeğilKaspersky, şifreli para birimlerine sahip olmak istiyorsak dünyanın birleşmiş olması gerektiğini de dile getirdi. “Şu anda hükümetler onları kontrol etmek isteyeceklerdir. Gelecekte, belki de 100 yıl sonra tüm dünya hükümetlerinin tek bir hükümet olcağına inanıyorum. Küresel hükümetler altında birleşecek ve ancak o zaman bir para birimimiz olacak,” dedi.

Bazı para birimlerinin de mevcut olacağını söyleyen Kaspersky, küresel ölçekte para biriminin birleştirileceğini beklediğinden bahsetti.

Küresel Ölçekte Para Birimleri BirleşecekKaspersky, dijital para birimlerinin geleceği ile ilgili de tahminlerini paylaştı. Buna göre; dijital paraların gelecekte banknotlar ve madeni paralar yerine finansal sisteme hakim olacaklar.

Kaspersky, bitcoin gibi dijital para birimlerinin mevcut finansal sistemin yerini alamayacaklarını ifade ederken, temel aldığı fikir ve tekniklerin bazılarının gelecekte küçük değişikliklerle kullanılabileceğini söyledi. Blockchain teknolojisinden de yararlanılabileceğini dile getirdi.

Milyarder CEO, bu paraların başarılı olması için Birleşik Arap Emirlikleri ve Suudi Arabistan’ın ortak bir kripto para için işbirliği yaptıklarını da açıkladı.

Birleşik Arap Emirlikleri ve Suudi Arabistan Ortak Kripto ParaOcak ayında gerçekleşen bu işbirliğinin Saudi-Emirati Koordinasyon Konseyi İcra Komitesi’nin pilot bir şifreleme para birimi geliştirme çalışmalarını kabul ettiği bilgisini paylaştı. Sınır ötesi dijital para biriminin kesinlikle deneysel bir aşamada olan bankalar için hedefleneceğini de sözlerine ekledi. Projenin merkezi bir para biriminin para politikaları üzerindeki etkisini belirleyeceğine de dikkat çekti.

Bitcoin 2017 yılının Aralık ayında 20 bin dolar ile dünyanın bir numaralı kripto para birimi olmayı başarmıştı. 2017’nin sonundaki performansının ardından yüzde 80’den daha fazla değer kaybeden bitcoin, ayı piyasasına girerek 2019 yılına giriş yaptı. 3 bin ila 4 bin dolar aralığında dalgalanmaya devam ediyor. Yine de dünyanın en değerli kripto para birimi olarak listeleniyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu