Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Mağaza Kapatma Kararı Alan Desa Hisseleri Primli Seyrediyor

Ankara ve İstanbul'da bulunan iki mağazası için kapatma kararı alan DESA hisseleri, Pazartesi günü artıda hareket ediyor.
Mağaza Kapatma Kararı Alan Desa Hisseleri Primli Seyrediyor

Mağaza kapatma kararı aldığını açıklayan Desa Deri Sanayi ve Ticaret A.Ş. hisseleri bugün artıda hareket ediyor. Cuma günü 13,42 TL seviyesinde kapanış yapan DESA kodlu hisseler, açılışta 13,54 lirayı gördü.

TSİ 12.00’a kadar 13,97 liraya kadar ulaşırken aynı dakikalarda yüzde 1,64 primli seyrettiği görüldü. Hisse senetlerinin performansına bakıldığında günlük, haftalık, aylık ve yıllık bazda artıda durduğu ortaya çıkıyor.

DESA hisseleri, Mart ortasında 14,26 lira ile tüm zamanların yüksek seviyesini gördü.
Desa Hisse 5 Nisan Primli
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

Yıllık bazda yüzde 290,85 getiri sağlayan hisseler, yeni yılın ilk gününe 9,81 lira ile başlangıç yapmıştı. Sonrasındaki ralli ile rekor yüksek seviyeyi kaydettikten sonra hafifçe gerilese de aylık bazda yüzde 11,67 kazandırdı.

Bugünkü yükselişin şirketin Cuma günü borsa kapanışı sonrası Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yaptığı bildirim sonrası gelmesi dikkat çekti. Bildirimde Ankara Atakule Samsonite ile İstanbul Akasya Avm Samsonite mağazalarının kapatılmasına karar verildiği açıklandı.

Geçen hafta daha öncesinde de kayıtlı sermaye tavanı işlemlerine ilişkin bildirim yapılmıştı. Buna göre kayıtlı sermaye tavanı mevcut 150.000.000 TL’den 200.000.000’e çıkarıldı. Kayıtlı sermaye tavanı için son geçerlilik tarihi de 31.12.2025 olarak bildirildi.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum