Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

DeFi İşlemlerin Kuzey Amerika’daki Hacmi Yüzde 1000 Arttı

Merkeziyetsiz finans, yatırımcıları kendisine çekmeye devam ediyor. Sektör hızla büyüyor.
DeFi İşlemlerin Kuzey Amerika’daki Hacmi Yüzde 1000 Arttı
Son Güncelleme: 
Yorum

Dijital analitik firması Chainalysis, Kuzey Amerika’nın kripto pazarındaki büyümenin, merkezi olmayan finansın popülaritesindeki artıştan kaynaklandığını bildiren bir rapor hazırladı. Raporda, Kuzey Amerika’daki aylık kripto işlem hacminin Temmuz 2020’den Haziran 2021’e kadar %1.000’den fazla büyüdüğü kaydedildi.

Bu alandaki aylık hacim Mayıs 2021’de 164 milyar dolar ile zirveye ulaştı. Haziran ayında ise bu hacim 100 milyar dolara düştü. DeFi, Kuzey Amerika’nın dünya çapındaki en büyük kripto pazarlarından biri olarak konumunu korumaya devam etmesinde önemli rol oynadı.

DeFi işlemleri, son bir yıl içerisinde, Kuzey Amerika’nın toplam işlem hacminin %37’sini temsil etti. Yatırımcılar bu süre içerisinde DeFi platformlara yaklaşık 276 milyar dolarlık kripto para gönderdi.

Aylık kripto para işlem hacimleri
Kaynak: Chainalysis

Chainalysis raporunda, DeFi balinalarının bölgeyi dünyanın en büyük kripto para ekonomisine dönüştürmekten sorumlu olduğunu ve kurumsal boyuttaki transferlerin çoğunluğunun merkezi olmayan finanstaki platformlara aktardığına değindi.

Uniswap, 100 milyar dolardan fazla işlem hacmi gönderen kullanıcılarla Kuzey Amerika’daki en popüler DeFi platformu oldu. Doğu Asya’nın kripto piyasası ise Çin’in endüstri üzerindeki düzenleyici baskısı ve bölgedeki madencilik nedeniyle düşüyor.

Çin’deki P2P ticaret hacmi geçen yıl önemli ölçüde düştü ve bir önceki yıldaki 53. sırasına kıyasla dünya çapında 155. sıraya geriledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu