Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Covid’den Faydalanan Kingfisher Güçlü Kazanç Açıklarken Hisseler Sert Düştü

Londra genel merkezli perakende devi Kingfisher, ilk yarı kârında artış bildirmesine rağmen hisseler FTSE 100’ün en sert düşüşlerini kaydedenler arasında yer aldı.
Covid’den Faydalanan Kingfisher Güçlü Kazanç Açıklarken Hisseler Sert Düştü
Son Güncelleme: 
Yorum

31 Temmuz 2021’de sona eren altı aylık dönem için bilanço açıklayan şirket, toplam satışlarının 7,1 milyar sterlin olduğunu söyledi.

Pandemi sırasındaki kendin yap patlamasının ardından ilk yarı kârında yüzde 61,6 artış bildirdi ve ikinci yarı için satış beklentilerini yükseltti. E-ticaret satışları yüzde 21 artarken serbest nakit akışı 723 milyon sterlin olarak açıklandı.

Önceki kapanışı 368.00 pound olan Kingfisher hisseleri, bugüne 372.00 pound ile başlasa da açılışın ardından düştü.
Kingfisher %5 Düştü
KAYNAK: MarketWatch

TSİ 13.00’da yüzde 5 ekside fiyatlanan hisselerin gün içi hareket aralığı 344.40 – 372.41 pound oldu. Aynı dakikalarda FTSE 100’ün en kötü performansını kaydeden hisse oldu.

Rapora göre ara temettüsünü neredeyse yüzde 40 artıran Kingfisher, hisselerinin 300 milyon sterlinini geri alacağını da duyurdu. İngiliz şirket, tekrarlanan kilitlemeler ve evden çalışmaya geçiş, tüketicilerin evlerine ve bahçelerine daha fazla harcama yapmasına neden olduğu için koronavirüs krizinden faydalandı.

Ekonominin yeniden açılmasıyla bu modelin değişmesi beklense de Kingfisher, mali yılının ikinci yarısında satışlarda beklenen düşüşün korkulandan daha küçük olacağını söyledi. T

üm yıl satışlarının, daha önceki yüzde 5 ila yüzde 15 düşüş senaryosuna kıyasla yüzde 7’den fazla düşmeyeceğini tahmin etti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu