Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Constellation Brands Hisseleri Düşük Kazançla Negatif

Constellation Brands beklentileri kaçırırken piyasalar açılışta düşük kazancı umursamasa da negatife döndü.
Constellation Brands Hisseleri Düşük Kazançla Negatif
Son Güncelleme: 
Yorum

New York genel merkezli bira, şarap ve alkollü içki üreticisi Constellation Brands, bugün ikinci çeyreğe ilişkin kazanç raporunu yayımladı. Rakamlar Wall Street beklentilerini karşılamasa da hisseler pozitif fiyatlandı. Ancak bir süre sonra negatife döndü.

Dün 213,06 dolarda kapanış yapan Constellation Brands hisseleri, bugünkü seansa 213,03 dolar ile başladı.

TSİ 17.30’da yüzde 0,6 ekside fiyatlanan hisseler, 210,60 – 217,25 dolar aralığında hareket etti.
Constellation Brands Hisse
KAYNAK: MarketWatch

Bir ayda yüzde 2,4 düşen hisseler yıl başından bu yana da yüzde 3,3 düştü. Bir yılda ise yüzde 17’ye yakın değer kazandı.

Constellation Brands hisse başına 2,38 dolarlık üç aylık kazanç bildirirken 2,77 dolarlık tahminleri kaçırdı. 1,5 milyon dolar kazanç elde eden şirket, Şarap, bu dönemde 2,57 milyar dolar gelir elde etti.

Düzeltilmiş gelir ise beklentileri aşarak 2,37 milyar dolar oldu. Constellation Brands, tüm yıl kazançlarının hisse başına 30 ile 60 sent arasında olmasını beklediğini söyledi.

Başkan ve CEO Bill Newlands; “ikonik markalarımıza yönelik güçlü tüketici talebinin yönlendirdiği temel Bira İşimizin güçlü performansı, bu yıl için rehberliğimizi artırma konusunda bize güven veriyor” dedi.

CFO Gart Hankinson da; “hisse senedimizin mevcut seviyelerde değer kaybettiğine inandığımız için ikinci çeyrekte önemli sayıda hisse geri alımı gerçekleştirdik” dedi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu