Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Çin’in Kripto Para Yasağı 20’den Fazla Şirket Ülkeden Çıktı

Artan kısıtlamalar şirketlerin ülkeden çıkmasına neden oldu.
Çin’in Kripto Para Yasağı 20’den Fazla Şirket Ülkeden Çıktı
Son Güncelleme: 
Yorum

Çin hükümeti geçtiğimiz aylardan bu yana kripto para piyasasına yönelik kısıtlamalarını sürdürüyor. Bu kısıtlamalar madencilik operasyonlarının yanı sıra, kripto para hizmeti veren şirketlere yönelik oldu.

Veriler bu alanda faaliyet gösteren 20’den fazla şirketin, yasaklar sonrası ülkeden çıkmaya başladığını gösteriyor. Bunların arasında bölgenin en büyük borsası Huobi var. Ayrıca, Çin’in özerk bölgesi İç Moğolistan, son zamanlarda 45 kripto madenciliği projesini kapattı.

Çin’deki yeni kripto para birimi yasağı, Eylül ayında, Elon Musk’ın Tesla’nın karbon ayak izi nedeniyle Bitcoin’i kabul etmeyi bıraktığını ve BTC madencilerinin yapması gerektiğini belirttiği Mayıs ayından bu yana, özellikle kripto madencilerine yönelik yasaklarla resmen duyuruldu.

Yetkililer daha sonra, yerel enerji merkezlerinde kripto madenciliği şirketlerini kısıtlamaya başladı. 7 Ekim itibariyle, kripto ile çalışan 20’den fazla şirket, tüm kripto para birimi işlemleri yasa dışı olarak belirlendiğinden, Çin pazarından tamamen çekilme planlarını açıkladı.

24 Eylül’de Huobi borsası, yeni kullanıcı hesaplarının kaydını durdurdu.BiKi, BHEX, CoinEx ve Renrenbit de benzer kararı alan borsalar oldu. Huobi, müşterilerini fonlarını diğer platformlara ve cüzdanlara taşımaya çağırdı ve Aralık ayı sonuna kadar Çin anakarasında faaliyeti tamamen durduracağını açıkladı.

Son olarak en büyük Ethereum madencilik havuzu olan Spark Pool, Çinli kullanıcılarla çalışmayı durduracağını açıkladı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%