Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Çin Hükümeti Kripto Karşıtı Uygulamalara Yenilerini Ekleyebilir

Çin tarafında kısıtlamaların devamı gelebilir.
Çin Hükümeti Kripto Karşıtı Uygulamalara Yenilerini Ekleyebilir

Geçtiğimiz günlerde Çin hükümeti kripto para madenciliğine ve ticaretine yönelik sert kararlar getirdi. Ülkede madencilik şirketlerinin büyük bölümü tesislerini başla bölgelere taşıyor. Diğer yandan Çin Merkez Bankası, kripto paraları riskli yatırım olarak değerlendirdi ve bu ürünlerden uzak durulmasını önerdi.

Bu açıklamalar sonrası kripto para birimlerinde sert düşüşler meydana geldi. Bitcoin’in fiyatında 45.000 dolardan 40.000 dolara kadar bir geri çekilme yaşandı. Gelen yeni haberler, Çin hükümetinin kripto para piyasasına yönelik yeni kısıtlamalar getirebileceğini işaret ediyor.

Ülkenin yerel medyasında yer alan haberlere göre, hükümet henüz kripto para endüstrisinde zarar vermeyi bitirmedi. Paylaşılan rapora göre, ilerleyen günlerde Çin tarafından daha fazla kripto karşıtı politika uygulamaya konulabilir.

Çin, kripto ile ilgili tüm işlemleri yasa dışı ilan ederek geçen hafta kripto para birimi endüstrisindeki baskısını artırdı. Bu, tüm büyük eyaletlerinin bu yaz Bitcoin madenciliğini yasaklamak için taşınmasından sonra geldi.

Kripto paralara yönelik yoğun saldırının nedeni, ilgili spekülatif faaliyetlerin son derece riskli olması gösteriliyor. Bitcoin bu gelişmeler sonrasında an itibariyle 43.200 dolar seviyesinde işlem görüyor. Kripto para piyasasının toplam değeri ise 1.9 trilyon dolar seviyesinde bulunuyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum