Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Güne Ekside Başlayan Çin Hisseleri, Öğleden Sonra Yatay Seyretti

Çin hisseleri, ABD piyasalarında yaşanan düşüşün ardından Cuma günü geriledi. Bu arada Başbakan Li Keqiang, 2021 büyüme hedefini %6 olarak açıkladı.
Güne Ekside Başlayan Çin Hisseleri, Öğleden Sonra Yatay Seyretti

Çin hisseleri, Wall Street’te yaşanan başka bir geniş tabanlı satışın ardından Cuma günü düştü. Şanghay Kompozit Endeksi, önceki kapanışı 3,503.49 seviyesinden yaptıktan sonra güne 3,471 puandan başladı.

İşlemler halen devam ederken endeks en düşük 3,456.67 seviyesine kadar geriledi. Çin saatiyle 14:00’e doğru %0,4 artıda 3,517 seviyelerinde seyretmeye başladı. Şhenzen Kompozit Endeksi de önceki kapanışı 2,294.67 seviyesinde yaptıktan sonra güne 2,260 seviyelerinde başladı.

Gün içinde en düşük 2,256 puanı gören endeks, sonraki işlemlerde kayıplarını geri aldı.
Çin Hisseleri Şanghay Kompozit 5 Mart
Kaynak: MarketWatch

Öğleden sonra 02:00 sularında %0,61 artıda 2,308 puanlarda seyrediyor. Hong Kong’un Hang Seng Endeksi de ise önceki kapanışı 29,236.79’dan yaptıktan sonra işlemlere artıda 28,579’dan başladı.

Çin hisselerinin düşmesinin ardında Wall Street etkisi vardı. Perşembe gecesi ABD piyasaları, FED’in uzun vadeli tahvil alımlarında hızlanma göstermeyerek hayal kırıklığı yaratmasının ardından düştü. Jerome Powell’ın konuşmasının ardından ABD 10 yıllık tahvil faizleri yeniden yükselişe geçerken ABD borsalarında sert düşüşler oldu.

Bu arada Çin’de Ulusal Halk Kongresi (National People’s Congress) başladı. 1 Mart’ta sona erecek olan Pekin’in en yüksek profilli yıllık siyasi toplantısı olan Ulusal Halk Kongresi’nde Başbakan Li Keqiang iyimser açıklamalarıyla dikkat çekti.

Geçen yıl büyüme hedefi belirlemeyen Li Keqiang Çin’in 2021 büyüme hedefini %6’nın üzerine çıkardığını açıkladı. Aynı zamanda 11 milyonun üzerinde yeni kentsel istihdam yaratacağını söylediSponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum