Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Çin’de Devlet Destekli Haber Ajansı NFT Koleksiyonu Başlatıyor

Merkez bankası yetkililerinin yoğun izleme çağrısına rağmen, Çin devlet haber ajansı Xinhua NFT pazarına adımını atıyor. İşte detaylar...
Çin’de Devlet Destekli Haber Ajansı NFT Koleksiyonu Başlatıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Çin’in resmi Xinhua Haber Ajansı, NFT koleksiyonunu yayınlayacak. Resmi açıklamaya göre Xinhua, 2021’de gazeteciler tarafından çekilen 11 fotoğrafın 10.000 kopyasını yayınlamayı planlıyor.

NFT’lere doğru atılan adım, Çin ekonomisindeki son olayların ışığında kafa karıştırıcı görünüyor. Bitcoin ve Ether madenciliğinin yasaklandığı ülke, son zamanlarda NFT’leri ve Metaverse’leri hedef aldı. Hükümet bunların yoğun bir şekilde izlenmesini öneriyor.

Kripto karşıtı düşünceye rağmen, teknoloji devleri Tencent ve Huawei’nin bu alana yönelik ilgisi artıyor. Aralık ayı başlarında, daha geniş bir kripto karşıtı baskının parçası olarak, ChainNews dahil Pekin’deki bazı web siteleri çevrimdışı olmuştu.

Çin kripto medyası, web sitelerinde düşük bir profil tuttu ve bunun yerine Twitter ve Telegram’da büyüyen topluluklara odaklandı.

Andreessen Horowitz tarafından desteklenen popüler bir blockchain depolama platformu olan ARWeave’e 4.000’den fazla Apple Daily makalesi yüklendi. Xinhua’nın NFT yayınlamasının, blok zinciri teknolojisini benimsemeye yönelik bir işaret olup olmayacağı merak ediliyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%