Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

CDC Pfizer-BioNTech için 3. Doza Onay Verirken Hisseler Tepkisiz kaldı

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi (CDC), Pfizer-BioNTech aşısında ek dozu 65 yaş ve üstüne önerirken yüksek risk altındaki çalışanlara öneride bulunmadı.
CDC Pfizer-BioNTech için 3. Doza Onay Verirken Hisseler Tepkisiz kaldı
Son Güncelleme: 
Yorum

Son derece bulaşıcı delta varyantı ülke genelinde yayılmaya devam ederken Covid için en büyük risk altında olan milyonlarca Amerikalının korumalarını artırmak için ek Pfizer-BioNTech aşısı alabilecek olmaları dikkat çekti.

Sıra dışı hareket, FDA’nın bu hafta başlarındaki izinle kurumun aynı görüşte olduğunu kaydetti.
Pfizer Hisse Düşüş
KAYNAK: MarketWatch

CDC Direktörü Dr. Rochelle Walensky, ilk dozlardan en az altı ay sonra aşıların daha yaşlı Amerikalılara ve altta yatan tıbbi sorunları olan yetişkinlere dağıtılması da dahil olmak üzere bir dizi tavsiyeye imza attı.

Ancak aşı karşıtı savunucuların protestolarını körükleyecek olağandışı bir kararla, yüksek riskli mesleki ve kurumsal ortamlardaki destekçiler için tavsiyede bulunmadı.
Walensky konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “CDC Direktörü olarak, eylemlerimizin nerede en büyük etkiye sahip olabileceğini anlamak benim işim” dedi.

BionTech ve Pfizer hisseleri kararlara fazla tepki vermedi. Dün yüzde 4 arıda 352,99 dolarda işlem gören BNTX kodlu hisseler, açılış öncesinde eksi ile artı arasında gidip geldi. Yüzde 0,55 artıda kapanan Pfizer hisseleri bugün açılış öncesinde yüzde 0,30 civarında düşüş kaydetti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu