Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Brooklyn Köprüsü’nün NFT’si Açık Artırma ile Satılıyor

New York’un sembolü köprüsünün NFT’si açık artırma ile satışa çıkıyor. Elde edilen gelirin yarısı hayır kurumlarına aktarılacak.
Brooklyn Köprüsü’nün NFT’si Açık Artırma ile Satılıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Son dönemde kripto para piyasasında NFT rüzgarı esiyor. Açılımı non-fungible-token (NFT) yani değiştirilemez token olarak tanımlanan bu varlıklar blockchain altyapısı ile doğrulanıyor. Bu da benzersiz bir eser oluşturulmasını sağlıyor. Karşılıklı olarak değiştirilemeyen NFT’ler dijital sanat eserlerinin dosyalanmış hali olarak müzayedelerde sunulmaya başlandı.

Son olarak New York’un sembollerinden Brooklyn Köprüsü’nün NFT’si satışa çıkıyor. Gcp -nyc olarak bilinen bir performans sanatçısı, OpenSea açık artırma sitesinde, simgesel yapının Google Haritalar görünümü gibi görünen bir NFT’yi listeledi.

Köprünün tarihine bakıldığında zamanın ünlü dolandırıcısı George C. Parker tarafından satışa çıkarıldığı görülüyor. Parker, Brooklyn Köprüsü’nü, ulusal bir dönüm noktasına sahip olma umuduyla baştan çıkarılmış ve zor kazandıkları paralarını değersiz bir kağıt parçası karşılığında teslim eden göçmenlere defalarca satmasıyla ünlü olmuştu.

Performans sanatçı Parker’a bir saygı duruşu niteliğinde köprünün NFT’sini satışa çıkarıyor. NFT satın alan bir kişi bir nevi o görselin tek sahibi oluyor. Açık artırma gelirlerinin yarısı, Brooklyn Halk Kütüphanesine aktarılacak. Geçtiğimiz haftalarda Twitter CEO’su Jack Dorsey’in 2006’nın Mart ayında ilk paylaşımının NFT’si için 2.5 milyon dolar bedel biçilmişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%