Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Brezilya Merkez Bankası Başkanı Kripto Paraların Düzenleme Süreçlerini Değerlendirdi

Merkez bankası başkanı Roberto Campos Neto, ülke piyasada geliştikçe yeni düzenleme taleplerinin olacağını belirtiyor.
Brezilya Merkez Bankası Başkanı Kripto Paraların Düzenleme Süreçlerini Değerlendirdi

Brezilya Merkez Bankası başkanı Roberto Campos Neto, şeffaf ödeme ağları, ülkenin merkez bankası dijital para projesi ve kripto düzenlemesi hakkında açıklamalarda bulundu. Campos Neto, 2019’da göreve başladığından beri kripto para savunucusu olarak biliniyor.

Neto’nun Brezilya finansal altyapısını modernize etme konusunda yatırımcıları ve kuruluşları teşvik ettiği belirtiliyor. Finansal piyasanın sürekli değiştiğini belirten merkez bankası başkanı, düzenlemelerin yeniden gözden geçirilmesi gerektiğini söyledi.

Brezilya 96 milyondan fazla kullanıcıya ulaşan Pix adlı hükümet destekli bir dijital ödeme girişimindeki gelişmeleri takiben son birkaç yılda dikkat çeken adımlar attı. Pix, Brezilya reali karşılığında Tether (USDT) alımlarını kolaylaştırmak için kripto borsası OKEx ile ortaklık kurmuştu.

Campos Neto talepleri karşılamak adına düzenlemelerin önemine dikkat çekerek, “’Yönetmelik’ kelimesini nasıl yeniden şekillendirebiliriz? Verilerin düzenlenmesini anlamadan finansal işlemleri düzenlemek imkansız olacak.” ifadelerini kullandı.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum