Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Borsada Bugünkü Düşüş %1’i Aşarken, Haftalık Kaybı %4’ü Geçti

Borsa İstanbul'da kötümser bir havanın hakim olduğu işlem gününde kayıplar %1'i geçiyor ve hatta bazı zamanlarda %1,5'e yaklaşıyor.
Borsada Bugünkü Düşüş %1’i Aşarken, Haftalık Kaybı %4’ü Geçti
Son Güncelleme: 
Yorum

Borsa İstanbul toparlanma sürecisini oldukça sancılı bir şekilde geçiriyor. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal’ın görevden ani bir şekilde alındığı günden bu zaman kadar eski performansını yakalayamadı. Bugünkü işlemlerde de kötümser havanın hakimiyeti hissediliyor.

BIST 100 endeksi bugünkü işlemlere %0,35 oranında yükselişle 1380 puandan başlangıç yaptı. Açılışın ardından en yüksek 1383,56 puanı kaydeden endeks, buradan dik bir düşüş kaydetmeye başladı. TSİ 11:15’te 1352,74 puana kadar geriledi.

BIST 100 endeksi TSİ 11:25 sularında %1,21 oranında değer kaybıyla 1359,22 puanda seyrediyor.
BIST 100 Endeksi %1,21 Düşüş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Endeksin kötümser performansı sabah gelen iyimser verilere karşın devam ediyor. Bu sabah Şubat ayına ilişkin sanayi üretimi, ciro endeksleri ve perakende satışlar verilerinde kötü sonuçlara işaret etmedi. Sanayi üretimi beklentilerden daha iyi gelirken, yıllık büyümesi 9. ayına uzamış oldu. Ciro endekslerinde de hafif bir toparlanma görülürken, perakende satış hacmi %3,4 büyüdü.

Verilerdeki iyimserlik piyasalara yansımadı ve BIST 100 negatif bölgedeki seyrini sürdürüyor. Endeksin aşağı yönlü hareketinde takip edilecek ilk seviye 1347 puanda bulunuyor. Eğer buranın altına gevşediği görülürse 1338 puana kadar gerilemesi muhtemel görülüyor.

Endeksin toparlanmaya dönmesi durumunda ise 1374 puan ilk takip edilecek direnç noktası konumunda. Buranın aşılmasıyla birlikte 1392 puan gündeme gelecek. Endeksin negatif performansı haftalık bazda %4,16 oranında aşağı yöne işaret ederken, aylık %12,59 kayıp gösteriyor. Yıllık bazda ise %41,31 oranında yükseldiği görülüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu